Dünya, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu için geri sayıma geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13'üncü kez Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na hitap edecek.

Bu kapsamda New York'ta bulunan Erdoğan, SpaceX ve Tesla'nın sahibi Elon Musk'la görüştü.

TESLA VE STARLİNK TALEBİ

Bu görüşmeyi manşetine taşıyan Al Jazeera, Erdoğan'ın Musk'tan Türkiye'ye Tesla fabrikası kurmasını istediğini yazdı. Katar merkezli site, Musk'ın Tesla'nın muhtemelen bu yılın sonuna kadar yeni bir fabrika için yer seçeceğini aktardı.

ABD merkezli Bloomberg, "Erdoğan Musk'la görüştü ve ondan Türkiye'de Tesla fabrikası açmasını istedi" başlığı ile okurlarının karşısına çıktı. "Türk lider, Starlink hizmetini de ülkesinde istiyor." diyen Bloomberg, Erdoğan'ın Tesla fabrikasının yanı sıra Starlink için de girişimde bulunduğunu yazdı. Haberde, "Elon Musk, New York'ta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti ve yaklaşık 45 dakika boyunca yapay zeka ve potansiyel Tesla fabrikası hakkında konuştu." ifadelerine yer verildi.

Exxpress ise, görüşmenin Türkevi'nde yapıldığının altını çizdi ve "Toplantıda Erdoğan, Musk'tan ülkesinde bir üretim tesisi kurmasını istedi." dedi.

Avusturya merkezli Diepresse haberinde, "Erdoğan, BM 78. Genel Kuruluna katılmak üzere ABD'de. Türk lider Tesla fabrikasını kurmak için yarışıyor." ifadelerine yer verdi.

Hindistan merkezli Deccan Herald, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk'tan Tesla'nın Türkiye'de fabrika açmasını istedi." başlığını attı.

Al Arabiya, "Erdoğan, Tesla CEO'su Elon Musk'tan Türkiye'de bir Tesla fabrikası kurmasını istediğini söyledi." dedi.

Pakistan merkezli Samma, "Erdoğan, Elon Musk'u Türkiye'de Tesla fabrikası kurmaya davet etti." başlığı ile okurlarının karşısına çıktı

Yorumlar 6 Yorum Var
 • önce vatan 20.09.2023 12:36
  gülüşüne hasta oldum hehehehe fazla sıkmış reisin yanında kendini hehehehe
 • ali 20.09.2023 09:25
  güzel güzel çok iyi bi de emekli kabul edin allah aşkına asgari üçretin altında maaş mı olur bi ülkede emekli 7500 liraya mahkum nasıl geçinecek bu insanlar
 • 421 19.09.2023 06:46
  Reis bununda ayarını bozmuş o nasıl gülme.
 • Alaturka 19.09.2023 00:13
  Reis onlar paradan anlar bi 200 lük ateşleseydin günahsız yavruya
 • HakanKTR 18.09.2023 21:43
  Para garip bişey değil, Bu tamamen cumhurbaşkanımızın nezaketi gereği çocuğunu da getirsin ya da getirebilir diye isteği olmuştur ya da musk getirmek için söylemiştir haliyle cumhurbaşkanın az çok biliyordur çocuk sevgisini..
Daha fazla yorum görüntüle