Haber7

Mülteci ve Arap karşıtlığı üzerinden ‘ırkçılık siyaseti’ yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bu kez büyük başarılara imza atan savunma sanayiini ve Türk mühendisleri hedef aldı.

SAVUNMA SANAYİİNİ VE TÜRK MÜHENDİSLERİNE HAKARET

Geçtiğimiz hafta Cüneyt Özdemir’in canlı yayınına katılan Ümit Özdağ, savunma sanayiinde çalışan mühendislerin “vasat altı” hakaretinde bulunarak karalamaya çalıştı.

KALİTENİN DÜŞÜRÜLDÜĞÜNÜ İDDİA ETTİ

Dindar insanların mühendis olmasından rahatsız olduğunu dile getiren Özdağ şu ifadelerde bulundu:

“Türkiye’de yapılan ne? Türkiye'de yapılan şu anda 20 seneden beri var olan iyilerin kalitesinin düşürülmesi. Türkiye yıllar içerisinde savunma sanayiinde çok zor ama çok iyi şirketler üretti.”

SKANDAL SÖZLER: “TÜRK MÜHENDİSLERİ VASAT ALTI”

Şimdi buradaki yetişmiş insan gücümüz Türkiye dışına gidiyor. Ve onların yerine, ya açık söyleyeyim mühendislik bilgisi vasatın altında ama tırnak içinde “dini bütün” insanlar alınıyor. Ben bunların dininin bütün olduğunu da düşünmüyorum ayrıca. Çünkü bir insan neyi yapıp neyi yapamayacağını bilmeli. Eğer senden roket sistemleri yapman isteniyorsa senin çok iyi bir mühendis olman lazım.

İYİ BİR MÜSLÜMANSAN ROKET YAPAMAZSIN

İnancın senin Allah ile aranda olan şey. ‘Ben çok iyi bir Müslümanım, onun için roket yapmalıyım.’ İyi bir mühendissen roket yaparsın, iyi bir Müslümansan yapamazsın. Zihniyet böyle olduğu için… Müslümanlıkta başkasının hakkını yemek, kul hakkını yemek bu kavramla ifade edelim. Ve sürekli kaybediyoruz.”

CÜNEYT ÖZDEMİR’DEN ‘VASAT ALTI’ DESTEĞİ

Ümit Özdağ’ın söylemlerine Cüneyt Özdemir’in de destek vermesi dikkat çekti.  Özdemir, “Vasatlıktan medyayı da ayrı tutmayalım.” ifadesinde bulundu.

SAVUNMA SANAYİİ TARİH YAZIYOR! İLK 100’DE 4 ŞİRKET

Son 20 yılda Türkiye’de savunma sanayii adeta çağ atladı. Terörü bitirme noktasına getiren, Libya, Suriye Ukrayna, Karabağ’da kendisini ispatlayan savunma sanayii, yüzde 80 yerlilik oranıyla dünyada gıpta ile bakılıyor.

2023 yılı Defense News Top 100 listesine Türkiye’den 4 savunma sanayi şirketi de girdi:

- Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan’ın temelini attığı ASELSAN, 2022 yılında 49. sıradayken 2023 yılında 47’inci sıraya yükseldi.

- Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) da geçen yıl 67'nci sıradayken, bu listeye 58'inci sıradan girerek önemli bir çıkış gösterdi.

- ROKETSAN da 2022'de 86'ncı sırada iken 2023'te 80'inci sıraya ulaştı.

- Listeye ilk kez dahil olan Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT) ise listenin 100'üncü sırasında yer aldı.

Yorumlar 34 Yorum Var
 • Ftg 20.09.2023 09:36
  Bunu muhatap alan gazeteci kariyeri çöp olur.timarhane
 • almancı 19.09.2023 10:19
  Bunun derdi din
 • Ankaralı 19.09.2023 08:15
  Sende göçet tam olsun , biz bu vatana yeteriz...
 • Hür ses 19.09.2023 07:24
  ''Üaaaaa'' diye konuşuyorsa kesin yalan söylüyordur.bunun işi provakatörlük.türk mürk laf bir yerlerin projesi bu adam...
 • Zdinc 18.09.2023 22:54
  Bir sürü beş para etmez profesor var ama en gelişmiş beyin ümit Özdağın beyni ,bide o göç etse ya:-)) bütün gelişmiş beyinler göç ediyorsa burada kalanları diğer beyinle sınıfına girer değil mi ümit abi:-))
Daha fazla yorum görüntüle