Koalisyonun küçük ortaklarınca CHP’den koparılan 39 vekilin TBMM’ye girişine seçim döneminde destek çıkan Özgür Özel yaptığı açıklamada geri adım atarak “Ben çok itiraz ettim" şeklinde konuştu.

CHP listelerinden seçime giren Millet İttifakı'nın küçük ortakları 39 ismi Meclis'e soktu. Seçim öncesi listelerinin arkasında durduğunu belirten CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel şimdi ise "Ben çok itiraz ettim" dedi.

Türkiye yerel seçimlere hazırlanırken, muhalefette değişim süreci işliyor.

Seçim yenilgisinden sonra tepkilere sırtını çevirip yola devam kararı alan Kemal Kılıçdaroğlu, istifa etmeyince isyan başladı.

Değişim rüzgarının sonucunda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul'da yeniden aday olmayı seçerken değişimcilerin Kılıçdaroğlu karşısındaki adayı Özgür Özel oldu.

Özel, adaylığını açıklar açıklamaz çeşitli televizyon kanallarına katılarak çelişki dolu ifadeler kullanıyor.

Bunlardan bir tanesi bu akşam Sözcü TV'de yaşandı. Genel seçimlerde CHP listelerinden seçime giren Millet İttifakı'nın küçük üyeleri seçimin en karlıları oldu.

AK Parti'den ayrılarak kurulan Deva ve Gelecek... Köklü bir parti olan Saadet. Hepsi Millet İttifakı'nın içerisinde buluştu. Seçime CHP listesinden giren Millet İttifakı partilerinden DEVA Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Değişim Partisi'nden 39 isim milletvekili seçildi.

Seçim sonrası ise CHP içinde bu durum pişmanlık yarattı..

39 VEKİL SORULDU

Gazeteci İsmail Saymaz, bu duruma değindi.

Saymaz, Özel'e "Parti tarihindeki en büyük tahribat olarak görüyorsunuz. Ama ben çok net hatırlıyorum 39 vekil ilan edildiğinde sizin eleştirdiğinizi hatırlamıyorum. O günlerde sahipleniyoruz, destekliyoruz demiştiniz. Şimdi ise tam tersine konuşuyorsunuz. Bu bir çelişki değil mi?" diye sordu.

"KAMUOYU ÖNÜNDE SAVUNACAĞIM TABII, ORTADA SEÇİM VAR"

Soruya net bir cevap veremeyen Özgür Özel, "Kamuoyu önünde savunacağım tabii.. Ne yapacağım ortada kazanılmak istenilen bir seçim var" diyerek şunları söyledi:

"BEN 3 KEZ İTİRAZ ETTİM"

Değil. Şimdi biz birincisi fanatik CHP'liyim. Ben bir tane fazla CHP milletvekili gelsin diye her şeyi veririm. Aylar öncesinde yaptığım itiraz şudur MYK'da en 3 kez söyledim. Bu iş ittifaka gidiyorsa bu ittifakın bir iç hukuku olur. İç hukuk yapılacak. 

Milletvekilleri sıralarımızı oy oranlarına göre belirleyeceğiz denecek. Ben bunun  1 yıl önce, 6 ay önce de dedim. Hatta bir iç hukuk yazılır dendi, niyetlendi ve bırakıldı. 

Ben milletvekillerini belirleme komisyonunda ben yoktum. İttifakların görüşüldüğü yerde de yoktum. Biz son zamanlarda grup kuracak kadar verilecekmiş. 4 diğer partiye toplamında 20 dendi, o bile çok geldi.

Ben kaç tane verildiğini, MYK toplantısında öğrendim. "Çok kötü şeyler oluyor, ittifak ortaklarına çok verildi" denildi. "39-40 tane verildi.. Hatta 45" denildi.

"SEÇİMİN KAYBINDAN SUÇLU TUTULURSUN, KAMUOYU ÖNÜNDE SAVUNACAĞIM TABİİ"

Listelerin verildiği gün Özgür Özel çıkıyor listeleri eleştiriyor olacak iş değil. Seçiminden kaybından suçlu tutulursun! Olacak iş değil.

Kamuoyu önünde savunacağım tabii. Ne yapacağım! Ortada kazanılmak istenilen bir seçim var.

Yorumlar 88 Yorum Var
 • Toprak Deliorman 21.09.2023 11:43
  bunlardan bu zihniyetten tez zamanda kurtulmak lazım
 • Osmanlı Yadigarı 20.09.2023 13:58
  Uğur dündar çok ama çok üzgün bu yapılır mı Ataürkün partisine.. Atatürkün partisi kaybediyor hep. eskiden ara sıra da olsa darbeyle iktidara geliyorlardı. artık o dönem de kapandı. Adnan menderesi deviren cemal gürsel, darbenin sabahında chp lideri ismet inönü yü telefonla arıyor ve şu cümleyi kuruyor: "Efendim sizin emirleriniz bizim için peygamber buyruğudur." diyor. bre namusuzlar.
 • MACKALI 61 20.09.2023 13:34
  Aaa.Pa$inyanda konu$maci olarak katilmi$.
 • Guniz gelisli 20.09.2023 13:21
  Yalan makinası fanatik CHP li değil fanatik faşist sin? Ayrıyetten yalanı 39 değil 78 vekil verdiler
 • Cahil Halk Partisi 20.09.2023 13:19
  Baştan sonuna kadar izledim, laf salatasından başka bir şey değil. Zaten açıklama getirene kadar önce rahat bir 30 saniye ıhh mıhh yaparak cevabı nasıl kurgulayıp yutturabilirim hesabını yaptı. Diğerleri de, hiç şaşırmadım, zevkle yediler sonuçta.
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek