İstanbul Boğazı’nın temizlenmesine yardımcı olmak amacıyla 2020 yılında 25 farklı çöp kapar yerleştirilmesiyle atıklar toplandı. Aradan geçen süre sonunda 25 çöp kapar bakımsızlıktan kullanılamaz hale geldi.

 

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2020’den bu yana Temizken Güzel hareketli proje kapsamında İstanbul'un temizliğine katkıda bulunmak amacıyla İstanbul Boğazı'na 25 adet çöp kapar yerleştirdi.

25 ADET ÇÖP KAPAR İSTANBUL BOĞAZI'NDA

Proje kapsamında Kadıköy, Eminönü ve Karaköy sahillerinde denizin içine yüzey atıklarını temizlemek için İstanbul Boğazı'nın koşulları dikkate alınarak özel olarak Türkiye'de üretilen çöp kapar ünitesi yerleştirildi. Çöp kaparların 10 tanesi Kadıköy-Adalar iskelesi yan tarafına, 9 tanesi Eminönü iskelesine, 1 adet Karaköy iskelesine, Ortaköy iskelesine bir adet ve Aşiyan kıyıda da 3 tane olmak üzere 25 adet çöp kapar İstanbul Boğazı'nın temizlenmesine yardımcı olmak amacıyla yerleştirildi.

ÇÖP KAPARLAR BAKIMSIZLIKTAN KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Denizlere atılan çöplerin toplanmasına yardımcı olmak amacıyla yapılan proje günümüzde ise bakımsızlıktan kullanılamaz hale geldi. 2020 yılında atıkların toplanması için denizlere bırakılan çöp kaparların bu hale gelmesi İstanbulluların tepkisini çekti.

 

 

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Frk 26.09.2023 08:44
    Faydalı bir alt idi, tabi ilgilenilseydi. Seçim yatırımı olunca yüzüne bakan olmuyor tabi