Öztrak'ın "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor" sözlerini değerlendiren Ağıralioğlu, "Olağanüstü bir tespit. Demek ki siyasi zeka yenildikçe açılıyor" şeklinde konuştu.

CHP ile İYİ Parti arasında yerel seçimlere ilişkin karşılıklı restleşmeler gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Her geçen gün iki parti arasında yeni bir kriz daha patlak verirken, İYİ Partili eski vekil Yavuz Ağıralioğlu'ndan çok konuşulacak bir çıkış geldi.

Katıldığı televizyon programında çarpıcı sözler sarf eden Ağıralioğlu, AK Parti'nin oyunun yüzde 30'un altına indiğini iddia eden ve iktidarın tek amacının muhalefeti dağıtmak olduğunu belirten CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a yüklendi. Ağıralioğlu, "Olağanüstü bir tespit. Demek ki siyasi zeka yenildikçe açılıyor" şeklinde konuştu.

"O ZEHİR TÜRK SİYASET İKLİMİNİ BOZDU"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'ittifak için zehir içtim' sözlerine değinen Ağıralioğlu, "Bu süreçle ilgili toplumun ondan beklediği şey zehir içmesi değildi, masadan topluma yayılacak zehri tutmaktı. Tutulamadı, o zehir Türk siyaset iklimini bozdu" ifadelerini kullandı.

"İLKESİZ SİYASETLE HERKESE MAKAM MEVKİ DAĞITILDI"

CHP'lilerin siyasi matematikte sadece toplama yaptığını söyleyen Ağıralioğlu, "Seçimleri döke saça kazanacaklardı. Topladıkları kadar bunların kaçırdıkları da var dedim. İlkesiz siyasetle herkese makam mevki dağıtıldı" dedi.

"KEMAL BEY 5 YIL BOYUNCA SÖYLEMEDİĞİ NE SÖYLEYECEK"

Muhalefetin aynı söylemlerle yeniden toplumun önüne çıkacağını belirten İYİ Partili eski vekil Ağıralioğlu, "Ben Kemal geliyorum ile birleşen kibir cümleleri oldu. Siz grup toplantısı yapıp millete ne diyeceksiniz? Neyi söyleyip alacağınıza inanıyorsunuz? Kemal Bey 5 yıl boyunca söylemediği ne söyleyecek?" diye konuştu.

"KEMAL BEY 5 YILLIK EMEKLERİMİZE PUSU KURDU"

Eski İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, katıldığı canlı yayında 14 ve 28 Mayıs'ta gerçekleşen seçimlerde, CHP ve İYİ Parti ittifakına yönelik, sert eleştirilerde bulunmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu bombardımana tutan Ağıralioğlu, "Kemal Bey 5 yıllık emeklerimize pusu kurdu" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar 30 Yorum Var
 • Sivasspor 28.09.2023 16:24
  Tek kişlik bir parti kurarsın yavuzum,ülkede parti yoktu zaten
 • Misafir 28.09.2023 16:04
  Hayrola partinin işgal edildiğinimi söylüyorsun......
 • Lider 28.09.2023 15:08
  Geç iyi partinin başına ya da kur bir parti sil süpür iç anadolu yu akıllar başa gelir o zaman...
 • konuk 28.09.2023 14:30
  değişim şart
 • Orhan Kaptan 28.09.2023 13:53
  Yok yenildikce kaybettikce sucu yanlis yerde. Ariyorlar Gayet basit
Daha fazla yorum görüntüle