Geleceğin savaş alanları için geliştirilen son teknoloji bir silah, adını Keçi koydu. Bu benzersiz robot köpek, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) operasyonel kabiliyetini çarpıcı bir şekilde artırıyor. Keçi'nin etkileyici yetenekleri, hem düşmanı izleme hem de operasyonel alanlarda destek sağlama potansiyeli sunuyor.

Keçi'nin öne çıkan özellikleri şunlar:

1. 25 Kilogram Ağırlık Taşıma Kapasitesi: Keçi, 25 kilogram ağırlığa kadar yük taşıma yeteneğiyle, ağır malzemelerin taşınmasında büyük bir avantaj sağlıyor. Bu özellik, lojistik operasyonlarda ve ekipman taşıma görevlerinde TSK'ya önemli bir destek sunuyor.

2. 1 Metrelik Alandan Zıplama Yeteneği: Keçi'nin 1 metrelik alandan zıplayabilme yeteneği, engelleri aşma ve zorlu arazilerde hızlı hareket etme yeteneği açısından büyük bir avantaj sağlıyor. Bu, robot köpeğin hızlı bir şekilde değişen savaş koşullarına adapte olabilmesini sağlıyor.

3. Arazide Keşif ve Mayın Taraması: Keçi, arazide keşif yapma ve mayın taraması gibi riskli görevleri üstlenme kapasitesine sahip. Bu, insan hayatını tehlikeye atmadan tehlikeli alanlarda bilgi toplama ve temizlik operasyonlarına katkıda bulunma fırsatı sunuyor.

Yorumlar 41 Yorum Var
 • garip durum 01.12.2023 17:15
  Ali isimli yorum yapan şahıs. arapçı kim arapçılık nedir. nasıl bir zihniyetin var. ırkçımısın? provakatörmüsün? bide bu tipler var her lafa arap diye başlayan. arkadaş yönetim ile halkı karıştırmayın 15 temmuzda çoğu Türk üm diyen tank alkışlarken kabe imamı ve oradaki cemaat dua ediyordu. sen ne yapıyordun o gece? ekmeğemi koştun bankayamı?
 • Ali 26.11.2023 22:46
  bedri isimli zat , arayi kapattik da arayi kapatan arapcilar degil , Turkler , araplarin arapcilarin ne oldugunu goruyoruz arap ulkeleri dunyanin tam dibi
 • Ulusl.ars.ilş_44 23.11.2023 04:33
  Şerif Hüseyin diye bir Arap şeyhi İngiliz Lawrence ve Yahudilerle ile işbirliği yapıp, bize isyan edip, her bir Osmanlı neferinin kellesine 1 altın almışlar. Maalesef Mehmetçik o topraklarda ihanete uğramış ve Allah herşeyi apaçık bilen ve görendir. Bugün o topraklarda, yardım ettikleri eski ahbaplari tarafından katlediliyorlar.
 • DATÇALI 18.11.2023 15:05
  Maşallah benim ülkemde o kadar çok zeki insan var ki bizi kimse tutamaz yalnız bir sorunumuz var İÇİMİZDEKİ HAİNLERİN TEMİZLENMESİ GEREKİYOR.
 • Erdoğan 14.11.2023 13:04
  Rabbim ordumuzu yurdumuzu milletimizi ilelebet payidar eylesin. Düşmanlarimizi her yönüyle zelil ve makhur eylesin. Devletimizi milletimizi kudretli kuvvetli ve dirayetli eylesin. Alemi İslami bir ve beraber eylesin.
Daha fazla yorum görüntüle