Gazzeli doktor, bu geceki saldırılar sonrası eline aldığı şehit bebekle dünyaya sesleniyor: “İnsan hakları kuruluşları nerede? Her gün bu durumu görüyoruz. Tekrarlanan bir video gibi izliyoruz. Neredesiniz?” diye sitem etti

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 1873’ü çocuk, 1023'ü kadın olmak üzere 4 bin 651 kişinin öldüğünü, 14 bin 245 kişinin yaralandığını duyurmuştu.

- İSRAİL-FİLİSTİN ÇATIŞMASI

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" adıyla kapsamlı saldırı başlatmıştı.

Gazze'den İsrail yönüne binlerce roket atılırken Filistinli silahlı gruplar Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı'na baskın düzenleyerek burayı ele geçirmişti.

Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yerleşim yerlerine girmiş, İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırı başlatmıştı.

Gazze'den düzenlenen saldırılarda 306'sı asker 1400 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 İsraillinin yaralandığı aktarılmıştı.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 1873’ü çocuk, 1023'ü kadın olmak üzere 4 bin 651 kişinin öldüğünü, 14 bin 245 kişinin yaralandığını duyurmuştu.

İşgal altındaki Batı Şeria'da da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 90 Filistinlinin öldüğü belirtilmişti.

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 18 gazeteci yaşamını yitirmişti.

İsrail-Lübnan sınırında 8 Ekim'den bu yana İsrail ordusu ile Hizbullah arasında yaşanan çatışmalarda ise 22 Hizbullah üyesi ile biri gazeteci 4 sivil hayatını kaybetmişti.

Lübnan tarafından düzenlenen saldırılarda da 3 İsrail askeri ve bir İsrailli sivil yaşamını yitirmişti.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Ali KÜLYUTMAZ 24.10.2023 10:19
    BATILILARIN en Büyük YALAN ve ALÇAKLIKLARINDAN biri İNSAN HAKLARINDAN bahsetmeleridir. BATILILARIN AB ve ABD'nin TEK savunduğu şey - her sahada - INSAN OLMIYANLARIN Hakkıdır. BU böyle bilinmelidir. Tarih, bu gerçeği BİRBİRİNE karşı Mücadelede de AÇIĞA Çıkarıyor. BATI demek VAHŞET demektir. SİLAH SATARAK, PETROL vb. ÇALARAK Hırsızlikla ZENGİN Olmaktır.
  • Cicek 24.10.2023 01:24
    İSRAİL Filistin İşgal ETSEDE TEK MUSLUMAN. KALSADA ALLAHİN İZNİYLE SİZ YOK OLACAKSİNİZ ALLAH Bunun olacagini söylediyse Olucak hoplasanizda zipladanizda istediginiz kadar masum çocuk oldursenizde nasilki peygamber doğmasın diye eskiden yeni doğan bebekleri öldürmüşler ama peygamber doğmuş ve korunmuş ALLAH Ne derse olur size belli bir süre verilmiş kitapta yaziyor