HABER7

Filistin-İsrail savaşında 30’uncu güne girildi. İsrail’in işgal tarihinin en büyük hasarını aldığı 7 Ekim’deki Aksa Tufanı operasyonu sonrasında başlattığı katliam saldırıları sürüyor. Filistin’de vatan savunması yapan Hamas ve askeri yapılanması Kassam Tugayları, işgalci İsrail’in soykırım saldırılarına direniyor.

İsrail’in günde 1 milyar dolar harcadığı, Demir Kubbe savunma sisteminin delik deşik olduğu, üst düzey askeri kurmaylarını esir verdiği, Gazze sınırındaki şehirlerini boşaltmak zorunda kaldığı ve hemen her gün “mağlubiyet” seslerinin yükseldiği siyonist cephede havadan sivil unsurlara karşı kitle imha silahlarıyla ölüm yağdırılmasının haricinde bir ilerleme kat edilemedi.

İSRAİL GAZZE’DE HER ADIMINDA ROKETİ YİYOR

Sınırlı kara saldırısı başlatan İsrail ordusu, büyük kayıplar veriyor. İleri teknoloji ürünü teçhizatlarla İsrail ordusunu vuran Kassam Tugayları, dikkat çeken bir silahı, verdiği direnişle adeta özdeşleştirdi: Yasin 105 roketi.

Kassam Tugayları, Gazze’ye giren İsrail askerî araçlarını hurdaya çeviren geniş çaplı taarruzlarını Yasin 105 roketleriyle gerçekleştiriyor. İsrail’in tam korunaklı tanklarını dahi tek atışta hurda yığınına çeviren Yasin 105 roketleri, geniş Gazze yer altı tünellerinin ardından İsrail ordusuna büyük korku salan ikinci unsur oldu.

4,5 KİLOLUK ROKET, 70 TONLUK TANKI PARÇALIYOR

Peki Yasin 105 roketlerinin özellikler neler?

İsrail ordusundaki araçlara karşı nasıl bu kadar etkili?

Kassam Tugayları, Telegram hesabı üzerinden yayınladığı görüntüde,  bu soruların cevaplarını içeren teknik bilgilere yer verdi.

Tandem başlıklı Yasin 105, Kassam Tugayları tarafından üretiliyor.

Yüksek yıkıcı kapasiteye sahip Yasin 105 roketi, RPG (roket güdümlü el bombası) tarafından fırlatılıyor.

Yüksek zırhlı araçlara karşı kullanılıyor.

 

Çift savaş başlıklı, zırhı delici, mekanizmaya nüfuz edip onu yok edici tesire sahip. Yani roketin ilk başlığı tanktaki zırhı deliyor, ikinci başlığı içeriye nüfuz edip patlamayı oluşturuyor.

60 cm çelik zırha kadar nüfuz etme yeteneği bulunuyor.

Yasin 105 roketinin başlık kalibresi 64/105 mm.

Toplam ağırlığı 4,5 kilogram. İsrail’in elektrikli sistemlerle donatılmış 70 tondan fazla ağırlığa sahip tankları işte bu 4,5 kg’lık mühimmatla hurdaya çevriliyor.

Etkili menzili 100 metre. Tesir edilebilir menzili ise 150 metre.

Yorumlar 12 Yorum Var
 • Acilen 07.11.2023 02:49
  Hamas'a uçak savar, tanksavar ve gemi savar füzeleri el altından verilmeli.
 • Batman 06.11.2023 18:28
  ALLAH Güç kuvvet versin ,mücahit kardeşler ,zafer sizin olacak inşaAllah
 • Vatan Evladı 05.11.2023 21:29
  Bu Roketlerden Ülkemizde de milyonlarca üretilip! Yer altı savunma ve güvenlik amaçlı yer altı tünelleri İnşa ederek! Savaş zamanında değil Barış anında halkımıza eğitim verilmesi elzem ve zaruri dir! DEVLETİ'MİZİN MEDARLARI Gazze'de ki İnsanlık dramına son vermek için savaş sa savaş barışsa barış!....
 • Chdpkk sinemalarda 05.11.2023 20:09
  Allahu Ekber ...bunların bir iki tonlugunda olanını sihalarla atıldığını düşünün...
 • Ali İhsan 05.11.2023 20:05
  Maşaallah. Rabbim gücünüzü artırsın.
Daha fazla yorum görüntüle