Zekâ testleri, zihnini geliştirirken eğlenmeyi tercih edenler için hazırlanmış araçlardır. Basit bir soruyu ya da bilmeceyi eğlenceli hale getirerek yaratıcı düşünme becerisini geliştirmenize yardımcı olur. Zekâ testlerini çözerken yaratıcı düşünme yeteneğinizi ve alışılmışın dışında farklı analiz metotları kullanmanız gerekir.

Zekâ testleri, bazen bir matematik sorusu, bazen iki resim arasındaki farkları bulmaca, bazen de resimdeki mantık hatasını bulma üzerine kurulup karşımıza çıkabilir. Resimdeki mantık hatasını bulmak için hazırlanan zeka testleri yüksek dikkat ve konsantrasyon becerisi ister. Kendinizi test etmeniz için mantık hatası içeren bir zekâ testi hazırladık.

BAHÇE RESMİNDEKİ MANTIK HATASINI 10 SANİYE İÇERİSİNDE BUL

Yukarıdaki resimde bir bahçe, bahçe malzemeleri ve ekilmeyi bekleyen çiçekler olduğunu görüyorsunuz. İlk bakışta her şeyin normal ve doğru olduğunu görüyorsunuz. Ancak bu bahçe resminde bir mantık hatası var ve sizden bunu 10 saniye içerisinde bulmanızı istiyoruz.

Bahçe resmindeki mantık hatasını bulma mücadelesi için hazırsanız eğer sürenizi başlatıyoruz. Cevap her ne kadar çok basit olsa da yanıltıcı olduğu bir gerçek. Bu yüzden soruyu cevaplamadan önce resmin genelini çok dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Ve süreniz başladı.

Bahçe resmindeki mantık hatasını bulma sorusunun cevabını haberin sonunda sizinle paylaşıyor olacağız. Bu yüzden sayfayı aşağı doğru hızlı bir şekilde kaydırmamaya dikkat edin.

Bahçe resmindeki mantık hatasını bulma gibi hazırlanan zekâ testleri, günlük hayatta karşımıza çıkabilecek problemlere de farklı bir bakış açısı ile bakmanızı ve alternatif çözümler üretmenize yardımcı olacaktır. Geniş ve yaratıcı düşünmeye teşvik eder.

Bahçe resmindeki mantık hatasını bulmak için öncelikle resmin tamamını bir bütün halinde incelemeli ve genel bir mantık hatası olup olmadığına bakmalısınız. Eğer mantık hatası resmin genelinde değilse hemen ardından objeleri hızlıca tek tek inceleyerek mantık hatasının kaynağının onlar olup olmadığını bulabilirsiniz.

MÜCADELE BİTİYOR…

Bahçe resmindeki mantık hatası adlı zekâ testimizin sonuna geldik sayılır. Süre bitti bitiyor. Cevap aslında oldukça basit bir şey ama zekâ testleri cevabı bulmak için işi eğlenceli hale getirdiği için fark etmek bazen zorlaşabiliyor.

Süre bitti. Bahçe resmindeki mantık hatasını 10 saniye içerisinde bulan kartal gözlü okuyucularımızı tebrik ederiz. Gözünüzden bir şey kaçmadığını bir kez daha kanıtlamış oldunuz. Size basit gelen bu tarz zekâ testlerinde süreyi biraz daha kısa tutarak işin zorluk seviyesini arttırabilirsiniz. Böylelikle zaman yöntemi konusunda da kendinizi geliştirmiş olursunuz.

Bahçe resmindeki mantık hatasını bulamayan okuyucularımız ise endişelenmesin. Birazdan sizler ile cevabı paylaşacağız. Resmi güzelce inceleyin ve diğer mantık hatası bulma üzerine hazırladığımız zekâ testleri ile kendinizi test edebilirsiniz.

Gelelim bahçe resmindeki mantık hatasına…

İşte bahçe resmindeki mantık hatası;

Evet, bahçe resmindeki mantık hatası sulama kabındaydı. Sulama kabının ağız kısmı delikli olması gerekirken bu resimde kapalı şekilde olduğunu görüyorsunuz.

Peki, siz bahçe resmindeki mantık hatasını 10 saniye içerisinde bulabildiniz mi yoksa detayı gözden mi kaçırdınız? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Ali 13.11.2023 13:59
    Yanlış, el arabası şeklinde yapılmış tahtanın tutamaklarının gölgesi yok. (Sulama kaplarında fıskiyelerin önünde bir kapak yapılıyor).