TOKAT’ın Turhal ilçesinde Z.U. (17), geçen yıl ağabeyi Serhat Unutmaz'ı (22) av tüfeği ile vurarak öldüren Musa Şahin'in (40) ağabeyi Erdal Şahin'i (41) otomobille çarpıp, yaraladı. Ardından otomobilinden inip yerde yatan Şahin'i tekmeledikten sonra kaçan Z.U.’nun yakalanması için çalışma başlatıldı.

Olay, 10 Kasım'da saat 7.30'da Turhal Şeker Fabrikası'nın bahçesinde meydana geldi. 23 Mart 2022'de Turhal ilçesine bağlı Kızkayası köyünde kız kaçırma meselesi yüzünden çıkan silahlı kavgada Serhat Unutmaz, Musa Şahin tarafından av tüfeği ile vurularak öldürüldü. Musa Şahin olayın ardından tutuklanıp cezaevine gönderildi. Musa Şahin, olaya ilişkin görülen davada 10 yıl hapis cezası aldı. Olayın ardından Şahin ailesi Kızkayası köyünü terk ederek Kahramanmaraş’a yerleşti. Aile, 6 Şubat depremlerinin ardından yeniden Turhal’a döndü.

Serhat Unutmaz’ın kardeşi Z.U., ağabeyini öldüren Musa Şahin'in ağabeyi Erdal Şahin’e otomobille çarparak yaraladı. Çarptıktan sonra yanındaki araçtan inen Z.U., Şahin'e tüfek doğrultup tekme attı. Bu sırada baba Ayhan Unutmaz, oğlunun elinden tüfeği aldı. Z.U. olay yerinden kaçarken yerde yatan Erdal Şahin’i tekrar çarptı. Yaşananlar güvenlik kamerasına da yansıdı.

Yaralanan Erdal Şahin, ihbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Şahin'in tedavisinin sürdüğü, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Kaçan şüpheli Z.U.’nun yakalanması için çalışmalar devam ediyor. Gözaltına alınan baba Ayhan Unutmaz ise emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

‘MAHKEMEYE BİLE SEVK EDİLMEDEN SERBEST KALDI'

Ayhan Unutmaz’ın da Z.U. ile birlikte aynı otomobilde olduğunu iddia eden Şahin ailesinin Avukatı Murat Kurnaz, "Gelinen noktada bizi üzen, hiçbir suç işlememiş bir vatandaşa çarptıktan sonra yeniden tekmelenip, uzun namlu silah doğrultup, başının üzerinden araçla geçilmesi. Bu olayın içinde olan baba Ayhan Unutmaz’ın mahkemeye dahi sevk edilmeden serbest bırakılmasıdır" diye konuştu.

Yorumlar 58 Yorum Var
 • Abdulaziz 14.11.2023 03:26
  Kızını silahla kaçırmasına engel olmak için öldürmüş . 10 yıl hapis yatmış . Ne yapacaktı ha ? ne yapacaktı ? Senin kızın olsa ne yapardın ?
 • Mustafa Akın 14.11.2023 01:27
  Bizim gibi chp ideolojisi ile yönetilen ülkelerde kanunlar kralları ve köpekleri korumak için yapılmıştır.
 • Nazım Zengin 14.11.2023 01:00
  Çok merak ediyorum... Acaba bu ülkenin ceza hukukunu bizim seçtiklerimiz değil de, başka bir ülkenin meclisi mi yapıyor?
 • Özgür biri 14.11.2023 00:38
  Taktik güzel mahkeme Ler mazlum lar ve Atatürk'ü koruma için kurulmuş .
 • Cem 14.11.2023 00:24
  Caydırıcı ceza yok...... Yok......... Yok.......
Daha fazla yorum görüntüle