Ekonomist Cüneyt Paksoy, bu hafta piyasalarda yaşanan gelişmeleri Haber7'ye değerlendirdi. Paksoy, altın ve borsa yatırımcısına önemli tavsiyelerde bulundu. Altın ve borsanın yatırımcı için güvenli liman olmaya devam edeceğini vurguladı.

Yurt içi ve yurt dışı piyasalar bu hafta ABD'den gelen enflasyon verisiyle motive oldu. ABD'de yıllık enflasyon Ekim'de yüzde 3.2 artış gösterdi. Bu artışın beklentilerin altında olması nedeniyle Fed'in faiz artırımlarına ara vereceği beklentisini yükseltti. Bu gelişme özellikle altın fiyatlarını yukarı yönlü hareket ettirdi. Ekonomist Cüneyt Paksoy, bu hafta piyasalarda yaşanan gelişmeleri Haber7'ye değerlendirdi. Paksoy, altın ve borsa yatırımcısına önemli tavsiyelerde bulundu. 

ALTIN YATIRIMCISININ YÜZÜ GÜLECEK

Ons altında fiyatlamanın 2 bin - 2 bin 100 dolar bandında sıkıştığını belirten Paksoy, 2 bin 100 dolar seviyesini aşması durumunda altının ons tarafında 2024'te 2 bin 300 - 2 bin 500 dolar seviyesinin görülebileceğinin altını çizdi. Gram altında özellikle bin 800 liranın altının alım için fırsat oluşturduğunu belirten Paksoy, Dolar/TL'de kademeli olarak 30 liraya gelindiğini, dolayısıyla gram altında 2 bin 200 lira seviyelerinin hedef olacağını vurguladı. Gram altında alım satım arasındaki fiyat farkına da dikkat çeken Paksoy, yatırımcılara tavsiyede bulundu. "Borsada, İstanbul Altın Rafinerisi patentiyle işlem gören S1 hisse senedi yatırımcılar için önemli bir alternatif olabilir. Alım satım durumunda hem fiyat farkı yok hem fiziksel altın olarak teslim alma imkanı var" dedi.

Yorumlar 0 Yorum Var