Ekonomist Cüneyt Paksoy, bu hafta piyasalarda yaşanan gelişmeleri Haber7'ye değerlendirdi. Paksoy, altın ve borsa yatırımcısına önemli tavsiyelerde bulundu. Altın ve borsanın yatırımcı için güvenli liman olmaya devam edeceğini vurguladı.

Yurt içi ve yurt dışı piyasalar bu hafta ABD'den gelen enflasyon verisiyle motive oldu. ABD'de yıllık enflasyon Ekim'de yüzde 3.2 artış gösterdi. Bu artışın beklentilerin altında olması nedeniyle Fed'in faiz artırımlarına ara vereceği beklentisini yükseltti. Bu gelişme özellikle altın fiyatlarını yukarı yönlü hareket ettirdi. Ekonomist Cüneyt Paksoy, bu hafta piyasalarda yaşanan gelişmeleri Haber7'ye değerlendirdi. Paksoy, altın ve borsa yatırımcısına önemli tavsiyelerde bulundu. 

"BORSA YILI REKORLA KAPATABİLİR"

Borsada ana trendin yukarı yönlü olduğuna işaret eden Paksoy, borsada düzeltme hareketinin sonuna gelindiğini vurguladı. Borsanın 7 bin 300 - 7 bin 400 puan seviyesinden destek aldığını belirten Paksoy, borsa için önemli olacak haber akışlarını anlattı. Ekonomist Paksoy, "Filistin'deki insani dram, Meclis'te NATO kararının, ABD ile Kuzey Irak ve Suriye meselesi ve içerdeki ekonomi politikaları borsadaki gidişatı doğrudan etkileyecek gelişmeler" dedi. Paksoy, bu yıl için 6 bin 500 - 7 bin 100 puanda devam edilmesi takdirde borsanın bu yılı rekorla kapatacağını söyledi. Deutsche Bank'ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı raporu da hatırlatan Paksoy, rapora göre borsaya 2024'te yabancı tahvillerin girişi yoğun olacak ve bu durumun da borsanın yukarı yönlü hareketini destekleyeceğini belirtti. BIST 100 endeksinin 7 bin 950 - 8 bin 100 puan eşiğini geçmesi ve burada kalıcı olması durumunda borsanın 10 bin 200 puana kadar yükseleceğine dikkat çeken Paksoy, borsanın 2024'te de yatırımcı için güvenilir yatırım araçlarından biri olmaya devam edeceğini belirtti. 

Yorumlar 0 Yorum Var