Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Almanya'da, adeta tüm dünyaya insanlık dersi verdi. Alman Şansölyesi Olaf Scholz'un basın toplantısında göstermiş olduğu takındığı tavır ise, İsrail'in insanlık dışı saldırılarına kalkan olma çabası gibiydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise hem İsrail'e hem de Almanya'nın bu tutumuna çok sert açıklamalarla tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soru soran Alman Gazeteci Michael Fischer’ın, Alman Lider Olaf Scholz'a danışmanlık yaptığı iddia edildi. 

"ALMAN DEVLETİNE ÇALIŞIYOR" İDDİASI

Basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hadsizce adeta tehdit eder gibi  "Yüzlerce insanı İsrail'de katleden bir örgütü, NATO müttefikleri tarafından terör örgütü olarak tanınan bu örgütü, nasıl bir kurtuluş örgütü olarak tanımlayabilirsiniz? Siz Türk-Alman ilişkilerini tehlikeye atıyor musunuz?” Türkiye, Almanya’dan 40 adet Eurofighter almayı talep ediyor. Almanya bunu kabul edecek midir?" Sorularını soran Michael Fischer'ın Şansölye muhabiri olduğu öğrenildi.

Olaf Scholz'un gerek yurt içi gerek yurt dışı tüm ziyaret ve temaslarında bizzat yanında olan Gazeteci Michael Fischer'ın Alman Şansölyesine danışmanlık yaptığı da iddia edildi.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Kartal 19.11.2023 14:28
    Cavur heryerde cavurdur. Almanya nazi utancından israilin köpekliğini yapan ülkelerden biri.o gazeteci bozuntusuda o köpeklerden biri olduğunu gösterdi.işte avrupanın ikiyüzlü yalancı sahtekar faşist yüzü.içimizdeki avrupa yalakalarına duyurulur