AK Partili Yavuz, AK Parti'nin İstanbul adayıyla ilgili, "Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul'u avucunun içi gibi biliyor. Feleğin çemberinden geçerek buraya geldi. Ne kadar titiz çalışmalarla karar verdiğini tüm Türkiye biliyor" dedi.

Kanal7 Ankara Temsilcisi ve Haber7 Yazarı Mehmet Acet, Başkent Kulisi programında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz'u ağırladı. 

Yavuz'un açıklamalarından satır başları: 

Anayasa değişikliğine ihtiyaç vardır. Türkiye'de bir tartışma yürütülüyor, çok garipsediğim bir tartışma. Yürütmenin başı Cumhurbaşkanının yetkileri, tek adam tüm yetkiler oraya bağlanmış algısı doğru değil. Cumhurbaşkanlığı sistemi krizler kaoslar oluşmasın diye kurulmuştur. O değişiklikler Türkiye Cumhuriyeti devletine yarasın diye yapıldı. 

İSTANBUL ADAYI

MKYK toplandı ve bir takım kararlar aldı. Aday usulü esaslarına ilişkin kararlar aldı. 75 kişi MKYK'mız o neden MYK'ya devredildi, hızlı bir şekilde karar alınsın diye. 26 Kasım'da temayül yoklaması yapacağız ve sonrasında Cumhurbaşkanımızın başkanlığında çalışmalar başlayacak. Bu çalışma olmadığı sürece kimsede isim bilgisi olmaz. 

Birisi diyorsa ki şu olacak, bu ancak tahmin olur. Cumhurbaşkanımız Türkiye'yi çok iyi tanıyor, benim fikrim ne kadar olur. Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul'u avucunun içi gibi biliyor. Feleğin çemberinden geçerek buraya geldi. Ne kadar titiz çalışmalarla karar verdiğini tüm Türkiye biliyor. Masaya bir takım bilgiler gelecek ve bazı isimler çok hızlı belirlenecek. İsimler belirlendikçe mi ilan ederiz, yoksa hepsini aynı anda ilan ederiz belli değil. 

İl başkanlarının da müracaatını alıyoruz, Kadın ve Gençlik Kolları'nın istifa mecburiyeti yok. Belediye başkanlarının da mecburiyeti yoktur, istifa etmeden adaylığa başvurabilirler. 

Yorumlar 0 Yorum Var