2020 yılında hayatını kaybeden Almanya eski Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Norbert Blüm'ün, yıllar önce anlattığı Filistin anısı"Filistinli biriyle El Halil'de gezerken, züppe bir İsrail askeri gelip hiçbir sebep yokken Filistinlinin kimliğini sordu.Nedenini sorduğumda 'hiç' dedi ve bu asker, silahıyla Filistinlinin burnuyla 10 defa oynayarak alay etti.Hiç bir millet kendisine böyle davranılmasına izin vermez." ifadelerini kulandı...
 

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıların 45. gününde de kentin çeşitli bölgelerine bomba yağdırmaya devam ettiler

"İSRAİL FİLİSTİNLİLERİ TAMAMEN YOK ETMEYİ UMUYOR"

Filistin Dışişleri Bakanı El-Maliki: "İsrail, Gazze'deki çatışmanın 'tüm savaşları sona erdirecek son savaş' olduğunu savunuyor. Filistinlileri tamamen yok etmeyi umuyorlar"

 İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde bir hastanenin çevresine düzenlediği hava saldırılarında en az 17 Filistinli öldü, çok sayıda Filistinli de yaralandı.

İSRAİL GÜVENLİ BÖLGELERİ DE VURUYOR

Abluka altındaki Gazze'ye yönelik saldırılarını 45 gündür sürdüren İsrail ordusu, "güvenli" olduğunu iddia ederek Filistinlileri zorla göç ettirdiği Gazze'nin güneyini de vurmaya devam ediyor.

Bölgedeki görgü tanıklarının ifadesine göre, Gazze'nin güneyinde yer alan Refah kentindeki Ebu Yusuf en-Neccar Hastanesi çevresindeki iki evi hedef alan İsrail ordusunun saldırısında en az 17 Filistinli yaşamını yitirdi, onlarcası yaralandı.

Filistin haber ajansı WAFA'nın bildirdiğine göre, Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinin kuzeybatısına düzenlenen hava saldırıları sonucu onlarca kişi öldü.

ONLARCA KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İsrail savaş uçakları tarafından onlarca füzenin fırlatıldığı Han Yunus'un Hamed konut kenti çevresinde çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan onlarca kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişi yaralandı. Han Yunus'un doğusundaki Beni Sehila beldesine de hava saldırıları düzenlendi. Gazze kentinin güneyindeki Zeytun Mahallesi'ndeki Askula mevkisini hedef alan İsrail topçularının atışları sonucu ölenler ve yaralananlar oldu. Yine Sabra Mahallesi'ne düzenlenen bombardımanda yıkılan binaların enkazında onlarca kişi kaldı. Enkaz altındakiler, yağışlı hava durumu ve sivil savunma ve kurtarma ekiplerinin ulaşım imkanlarındaki kısıtlılık nedeniyle henüz çıkarılamadı. Şihab ajansının Gazze'deki gelişmelere ilişkin anlık aktardığı bilgilere göre de İsrail savaş uçakları Endonezya Hastanesinin çevresini yoğun bombardımana maruz bıraktı. Saldırılar sonucu hastane içinde ve dışında çok sayıda kişi yaralandı. Hastane müdürü Al Jazeera televizyon kanalına yaptığı açıklamada, 140 yataklı hastanede 650 hastanın tedavi gördüğünü ifade etti.

Yorumlar 28 Yorum Var
 • Arif Karahan 21.11.2023 21:57
  İnşallah bu ses artarak tüm dünyayı saracak ve Siyonist İsrail kendi lain sonuna doğru gidecek. Buna kendi tarihi şahit. Allah Filistin kuvvayi miliyesine zafer nasip etsin İnşallah.
 • Ummahan 21.11.2023 01:31
  Eski bakan Norbert blüm gibi hak ve adalet li davranan yöneticilere ihtiyacımız var bağımsız bir Filistin devleti mutlaka kurulmalı Filistin de top yekün katliyama yüreğim dayanmiyyor
 • Halil 21.11.2023 00:18
  eğer meşhur yahudi sapık gazeteci/sunucu Friedman alaylı alaylı gülüyorsa bu adam haklıdır
 • Ahmet Kır 20.11.2023 21:48
  İsrail'i tanıdıkça, Hitler'e daha önceleri söylediğim kötü sözlerden dolayı utandım. Evet hitler haklıymış!
 • Morelli 20.11.2023 21:28
  Vallahi eski basbakan helmunt kohl olsaydi ayni bu dayigibi konusurdu itraile restini cekerdi
Daha fazla yorum görüntüle