ASELSAN tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  "Gök vatanın koruyucusu #SİPER envantere giriyor! Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi SİPER Ürün-1, envantere girmeye hazırlanıyor. SİPER Sistemi 2024’te Hava Kuvvetleri Komutanlığının kullanımına sunulacak.

Ülkemizin katmanlı hava savunma ihtiyacı için büyük önem taşıyan ve stratejik tesislerin düşman taarruzlarına karşı korunması amacıyla geliştirilen SİPER; uzun menzilde, yüksek irtifada ve dağıtık mimaride hava savunmasına imkân verecek. Semaların güvenliği için canSİPERane çalışmaya devam!"

 

"MİLLİ GÜVENLİĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENECEK"

 

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün ise açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Bir beka meselesi olarak gördüğümüz hava savunmamız için geliştirilen ve "şu an için" en ileri teknolojiye sahip olan SİPER sistemi, milli güvenliğimiz için önemli görevler üstlenecek.

Vatan semalarının güvenliği için gece gündüz demeden çalışan tüm ekibi gönülden tebrik ediyoruz."

Yorumlar 36 Yorum Var
 • yozgat 24.11.2023 10:46
  Allah hepsinden razı olsun Başarılarının devamını dilerim
 • karaoğlan 24.11.2023 10:25
  Allah hepsinden razı olsun ellerine kollarına sağlık.
 • Osman 24.11.2023 10:22
  Bağzı kişiler inanmayın yalan haber yiyecek ekmek yok açlıktan nefesimiz kokuyor dolar Euro altın mazot aldı başını gidiyor Coca-Cola ne kadar dolar Euro ne kadar oldu diyecekler İHA siha ne gerek var bize kim saldıracak diyenler vardı
 • Hasan 24.11.2023 09:52
  Bu bizim için yeni bir çağın başlangıcı.. Allahım bunun mimarlarını koru...
 • Osmanlı Türkü 24.11.2023 09:31
  Maşallah elinize sağlık farklı konsepte S400 var buda önemli ne kadar çok çeşit olursa o kadar daha iyi savunma olur biri kaçırsa dıgeri yakalar daha iyileride mutlaka gelecektir çalışmaya devam
Daha fazla yorum görüntüle