Gazze'de 7 Ekim'den bu yana büyük bir soykırıma imza atan işgalci İsrail Batı Şeria'da da katliam ve baskıya ağırlık verdi. Bir taraftan Gazze'de esir takası görüntüleri gelirken Batı Şeria'da işgalci İsrail'in çok sayıca çocuğu tutukladığı görüntüler düşmeye devam ediyor.

EVE SALDIRIRKEN ÇOCUKLAR KALKAN OLARAK KULLANILIYOR

Sosyal medyaya düşen kısa bir videoda Filistinlilerin evine saldıran İsrail askerlerinin çocukları da yanlarında tutup kalkan olarak kullandığı görülüyor.

7 EKİM'DEN BU YANA BATI ŞERİA'DA 241 FİLİSTİNLİ ŞEHİT EDİLDİ

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 241 Filistinli hayatını kaybetti.

- İsrail'in Gazze'yi işgalinde son durum

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu. İsrail ordusuna göre, 7 Ekim’den bu yana Gazze'deki çatışmalarda 70, Lübnan sınırında da 6 İsrail askeri öldürüldü.

Gazze’deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi’nde İsrail saldırılarında öldürülen Filistinlilerin sayısı 6 bin 150'den fazlası çocuk ve 4 binden fazlası kadın olmak üzere 15 bini aştı.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 85 Hizbullah mensubu öldü.

- Hamas ile İsrail arasındaki esir takası mutabakatı

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 gün "insani ara" verilmesine ilişkin uzlaşma, 24 Kasım Cuma günü saat 07.00'de (TSİ 08.00) uygulamaya girdi.

İsrail ile Hamas arasındaki "insani ara" uzlaşısı kapsamındaki esir takası mutabakatı çerçevesinde şu ana kadar Gazze Şeridi'nden biri erkek, diğerleri kadın ve çocuk 51 İsrailli esir, İsrail hapishanelerinden de Filistinli 150 kadın ve çocuk esir serbest bırakıldı.

Katar, Hamas ile İsrail arasında yürütülen arabuluculuk çalışmaları sonucunda "insani ara”nın 2 gün daha uzatıldığını duyurdu.

Yorumlar 46 Yorum Var
 • Işık 28.11.2023 18:29
  Filistinliler bile paramparça Bir tarafta Hamas öbür tarafta çiçek Abbas,bir tarafta elfetih vs. Bunlar birlik olamassa arab alemi,İslam alemi nasıl birlik olsun.
 • Murat 28.11.2023 17:37
  Bu korkak fasist siyonist israilin gucu ancak cocuklara yetiyor
 • Selami 28.11.2023 17:32
  iT_rail siyonist ve katil hayvanlar sürülerinin kabilesidir. ve katli vaciptir.
 • Misafir 28.11.2023 16:36
  Ey iman edenler! Size ne oldu ki, «<Allah yolunda savaşa çıkın!» denildiği zaman yere çakılıp kalıyorsunuz? Dünya hayatını ahirete tercih mi ediyorsunuz? Fakat dünya hayatının faydası ahiretin yanında pek azdır. Eğer çıkmazsanız, (Allah) sizi pek elem verici bir azap ile cezalandırır ve yerinize sizden başka bir kavim getirir; siz O´na hiçbir zarar veremezsiniz. Allah her şeye kadirdir.
 • Dadas 28.11.2023 16:35
  İtrail terör örgütüdür
Daha fazla yorum görüntüle