Savaş alanlarında elde edilen zaferlerde oynadığı rolle sık sık gündeme gelen Türkiye'nin yerli ve milli SİHA'sı Bayraktar TB2, gücünü kanıtlamaya devam ediyor.

Afrika ülkesi Burkina Faso'nun Djiba kasabasındaki bir kışlaya geçtiğimiz pazar günü yaklaşık 3 bin teröristle gerçekleştirilen saldırı, Burkina Faso ordusu tarafından Bayraktar TB2 SİHA'nın kullanıldığı operasyonla püskürtüldü.

Ordu, havadan ve karadan gerçekleştirdiği operasyonla en az 400 teröristi etkisiz hale getirdi. Bayraktar TB2’lerin operasyonda kilit role sahip olduğu ifade edildi.

Burkina Faso, 2022'de 5 adet Bayraktar TB2 satın almıştı. BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar, geçtiğimiz nisan ayında Burkina Faso'da ülkenin en üst seviye ulusal nişanı olan "Ordre de L'etalon Officier" madalyasına layık görülmüştü.

Nijer, Mali ve Burkina Faso, Sahel'de terörle etkin mücadele amacıyla ortak savunma gücü oluşturmuştu. 2015'ten bu yana El Kaide ve DEAŞ bağlantılı terörist gruplar, bu ülkelerde sık sık saldırılar düzenliyor.

Yorumlar 58 Yorum Var
 • Misafir 29.11.2023 09:34
  Hükümete iç Cephe oluşturmaya çalışıyorlar bunların daha iyisi devletin kurumları yaptı
 • Deli Davut 29.11.2023 09:31
  Anlama kitliği varsa sikinti dil hakimiyeti çok önemli biz millet olarak malesef sosyal medya,tv karṣisinda özellikle sabah saati progralarinda sevyesi düṣük eğitici olmayan yayinlara rağbet ediyoruz Arz talep sevye. Tb2 ,leri anliyamazsin.
 • amca 29.11.2023 09:17
  FATİH KARDEŞ! öyle tek bir atış yaparsın komutanlarını yada ikmal hatlarını vurursun on bin kişilik ordu yerinden kıpırdayamaz olur. Felç olur kalır. Ayrıca TB2 ler üzerindeki milli mühimmatlarımızı küçümsüyorsun.Karabağda çok tankı hurdaya çıkardılar.Hatta savaş uçağından atılmış olsa bile istikameti TB2 göstermiştir. Neden küçümsemeye çalışıyorsun. Karın ağrın nedir. Neyi çekemiyorsun kardeşim?!
 • samimi 29.11.2023 09:13
  Birde agir makinali tufek takilsa önune .
 • Eyya 29.11.2023 08:35
  batının maşaları.... afrikayı sömürmelere doyamadı avrupa medeniyeti cumhurbaşkanımız cesaret verdi eğitti silah verdi İNŞALLAH her şey tersine dönecek
Daha fazla yorum görüntüle