İsrail, Hamas'ın başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonu sonrası Filistin'e başlattığı katliam saldırıları sürerken Hamas, İsrail'e ağır bir darbe indirdi. Kassam Tugayları'nın, katil İsrail'e karşılık olarak fırlattığı füzeler İsrail'in sırtını yasladığı Demir Kubbe'yi çökerterek başkent Tel Aviv'de isabet buldu.

Hamas'ın fırlattığı füzeleri engellemek için devreye giren Demir Kubbe kontrol çıktı ve füzeler peş peşe İsrail topraklarına düştü.

İSRAİL HEZİMETİ KABULLENDİ!

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nden atılan roketlere karşılık "Demir Kubbe" hava savunma sisteminden ateşlenen füzenin ülkenin orta kesimlerine düştüğü görüntülerin ardından soruşturma başlatıldığını açıkladı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Demir Kubbe önleme füzesinin başarısız olduğu ve İsrail'in orta kesimlerine düştüğüne dair görüntülerden sonra soruşturma başlatıldı." ifadesi kullanıldı.

Savunma sistemi Demir Kubbe'de "teknik bir arızanın" olabileceği ihtimaline işaret edilen açıklamada, olayda herhangi bir zayiatın yaşanmadığı belirtildi.

Times of Israel gazetesinin haberinde önleme füzesinin, Gazze Şeridi'nden Tel Aviv'e doğru fırlatılan çok sayıdaki rokete karşı ateşlendiğine işaret edildi.

Yorumlar 47 Yorum Var
 • Kardeş dostu 04.12.2023 18:47
  Tüm bombalarınız Hepsi başınıza dönsün
 • Ali 04.12.2023 02:35
  Dünya kurulduğundan bu yana hak ile batıl mücadelesi oldu. Küffar tek millettir.Uyan Müslüman uyan artık .Gazze işgal olursa yarın Lübnan ,Suriye Irak ve Türkiye var .Hamasa mutlaka destek olunmalı
 • ADÜLHAMİD HAN 03.12.2023 15:35
  CENNETİ HAK EDEN KASSAM DAN ALLAH RAZI OLSUN MİLYONLARCA MÜSLÜMAN NE yapacak ne olacak Allah bilir. elbet bin Selâhaddin Eyyubi çıkar Birgün.
 • Ahmet42 03.12.2023 14:13
  İsrail'i bir KOR AL'mış.
 • Kstmn37 03.12.2023 14:05
  Vurabilirlerse hava limanlarını vursunlarki ne yardım gelebilir nede uçak kaldirabilirler
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek