İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze'de hava, kara ve denizden düzenlediği saldırılarda çok sayıda kişi öldü ve yaralandı. İsrail, Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliye'de içerisinde çok sayıda sivil ve çocuğun bulunduğu bir eve hava saldırısı düzenledi. Saldırıda yaralananlar çevredekilerin yardımlarıyla ambulansa taşındı.

6 BİN 150'DEN FAZLASI ÇOCUK OLMAK ÜZERE 15 BİN 207 FİLİSTİNLİ ŞEHİT OLDU

Gazze’deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi’nde İsrail saldırılarında öldürülen Filistinlilerin sayısı 6 bin 150'den fazlası çocuk ve 4 binden fazlası kadın olmak üzere 15 bin 207’ye yükseldi.

- İsrail'in Gazze'yi işgalinde son durum

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu. İsrail ordusuna göre, 7 Ekim’den bu yana Gazze'deki çatışmalarda 70, Lübnan sınırında da 6 İsrail askeri öldürüldü.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 250 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.
İsrail ordusunun 8 Ekim'den bu yana Lübnan’ın güneyine yönelik saldırılarında 22 sivil hayatını kaybederken, Hizbullah ile sınırda girdiği çatışmalarda ise 86 Hizbullah mensubu öldü.

- Hamas ile İsrail arasındaki esir takası mutabakatı

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 gün "insani ara" verilmesine ilişkin uzlaşma, 24 Kasım Cuma günü saat 07.00'de (TSİ 08.00) uygulamaya girmiş ve daha sonra 3 gün daha uzatılmıştı.

Hamas ile İsrail arasında varılan esir takası mutabakatı çerçevesinde Gazze Şeridi'nden 81 İsrailli esir, İsrail hapishanelerinden de 240 Filistinli esir serbest bırakıldı.

İsrail ordusu,1 Aralık'ta “insani ara"nın bitmesinin hemen ardından Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına yeniden başladı.

Yorumlar 32 Yorum Var
 • Ercan 03.12.2023 23:43
  Sizi aglatanida Allah aglatsin
 • Dadaş 03.12.2023 23:31
  İslam ülkeleri izlediğiniz bu film değil gerçek yazıklar Olsun hepinize bir avuç Yahudiye sessiz kalinip ebabil kuşlarını bekliyorsanız o kuşlar gelse bile ilk sizi taşlıyacaklar ki hak ediyorsunuz Allah'ın dinine Savaş açanlara oturup izliyorsunuz
 • Guaidoglu 03.12.2023 23:15
  Yaw neden Israile kiziyorsunuz? Gidin arab konsolosluklar önünde eylem yapin onlara lanet okuyun. Iki gün petrol kesemiyorlar. Ona aglayin.
 • Fetih 03.12.2023 23:08
  Allah'ım yarabbim ya resulallah bizlerin günahı çok kusurumuz çok o yüzden dualarımızda kabul olmuyor Rabbim oradaki mazlumların ve geçmişteki �slam alimlerinin yüzsürmetine Kahhar ismiyle tez zamanda çabucacık �srail oğullarını kahrı perişan eyle
 • Selim 03.12.2023 21:55
  bu zalimlerin kendi çoluk çocuğu yok gibi..bu kadar zulüm niye.. yazık İslâm ülkeleri de birşey yapamıyor..
Daha fazla yorum görüntüle