İngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisinin eski lideri Jeremy Corbyn, Gazze'ye yaşanan katliamlara ilişkin Dışişleri Bakanı Leo Docherty İngiltere'nin Gazze'de askeri birliklerinin olup olmadığını sordu.

İşçi Partisi eski lideri Jeremy Corbyn, İngiltere'nin Gazze'deki ateşkes çağrılarını reddetmesini eleştirerek, bombardımana ara verilmesi gerektiğini söyledi. Corbyn, İsrail'in saldırılarının amacının Gazze'nin boşaltılması olduğunu belirtti ve İngiliz hükümetinin İsrail'e tam destek verdiğini ifade etti.

Jeremy Corbyn,Dışişleri Bakanı Leo Docherty'e "Gazze'de etnik temizliğe tanık oluyoruz. "Gazze'de yapılanlar, Uluslararası hukuka göre yasa dışıdır ve hiçbir şekilde orantılı bir tepki değildir. İngiltere'nin Gazze'de askeri birlikleri var mı?" diye sordu.

SORUYA CEVAP VEREMEDİ

Ancak Dışişleri Bakanı Leo Docherty, bu soruya cevap vermeyi reddetti.

Yorumlar 21 Yorum Var
 • Türkoğlutürk. 05.12.2023 15:12
  Müslümanlar en büyük zulmü İngilizlerden gördü. Tarihe bir bakın başımıza ne felaket geldiyse içinde mutlaka İngilizler olmuştur.
 • Kral 05.12.2023 14:44
  Bu lanetli ler e karşı acil önlem alınmalı . ülke sorunu olmaktan çıktı dünya ya sorun olmaya başladılar.Kimseyi insan yerine koymayı reddedip kendilerine hertürlü tasarrufu mubah sayana karşı merhamet en büyük zulumdür.
 • Mahoni 05.12.2023 11:41
  Artık bende yahudi dusmsninyim desem herkes benim üzerime saldırır halbuki Yahudiler çoğunlukla insanları insan bile görmüyor siz yahudi yalajaligina devam evin kapınıza dayanincagorecegiz
 • Neoturk 05.12.2023 11:00
  Derhal Kuzey Suriye bölegesini ve Irak Yeni Türkmen Develeti kurulmali
 • Ghhhj 05.12.2023 11:00
  Olurmu koymak ben reisss eyyyyyyyyy İsrail bak nasilda korktular
Daha fazla yorum görüntüle