Japon Devlet Televizyonunun (NHK) haberine göre, bir vatandaş yetkililere Hakodate'de binlerce balığın kıyıya vurduğunu bildirdi.

Bunun üzerine bölgede yetkililerce inceleme yapıldı. Bu kapsamda alınacak önlemlerin ve ölü balıklara ne yapılacağı konusunun değerlendirildiği aktarıldı.

Yerel olarak faaliyet yürüten Toi Balıkçılık Derneğinden yapılan açıklamada, geçmişte de bölgede benzer vakaların yaşandığını ancak bu miktarda balığın kıyıya vurmasının nadir görüldüğü kaydedildi.

Hokkaido Üniversitesinden deniz organizmaları konusunda uzman Mitsuhiro Nakaya, bölgedeki deniz suyu sıcaklığının düşmesiyle balık sürülerinin Hokkaido'nun güney kısmına göçtüğünü belirtti.

Mitsuhiro, söz konusu balıkların yunus ya da ton balıkları tarafından kovalanmış olabilecekleri ihtimalini de dile getirerek, "Çok sayıda balık kıyıya vurdu ancak bunun ekosisteme büyük bir etkisi olmayacaktır." ifadesini kullandı.

KAYNAK: AA

 

Yorumlar 37 Yorum Var
 • mustafa 09.12.2023 09:09
  yunus ödleri patlayana kadar kovalayip sonuç bu mu ..bu iş saklambaç oyununa benzemiyor
 • Burhan 08.12.2023 09:22
  Birkaç ay önce nükleer atıkları denize bırakmaya başlamışlarıd al sana sonuç.
 • Misafir 08.12.2023 05:30
  Karada havada suda tabiata zarar veren insan Felaketler zincirine depremlere ve kıtlığa hazır olsun
 • Abdurrezzak 08.12.2023 01:20
  nukleer suyu salin o deniz butun insanligin ve dahi gelecek nesillerin mirasi sadece sizin degil ey japonya Reisin kitabini okuyun zihniniz acilsin vesselam
 • Harbinger35 08.12.2023 01:04
  Deprem öncesi argon gazıda yayılabilir.Büyük bir depreminde habercisi olabilir.Hemen iklim değişiklogine vuruluyor ilginç.İklim etkileri dediğiniz zaten 10 yıl yada 30 yılda bir değişir.
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek