Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna ordusunun askeri havaalanının altyapısına karşı saldırı düzenlediklerini ve bu saldırının yüksek hassasiyetli silahlar ve insansız hava araçları (İHA) kullanılarak gerçekleştirildiğini belirtti. Bu saldırı, 3-8 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti.

'UKRAYNALI ASKERLERİN KONUŞLANDIĞI MERKEZLER VURULDU'

Rusya Silahlı Kuvvetlerinin, Ukrayna'da askeri unsurları vurmaya devam ettiğini belirten Konaşenkov, "Rusya Silahlı Kuvvetleri, 3-8 Aralık'ta, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin askeri havaalanı altyapısına yönelik yüksek hassasiyetli silah ve İHA'lar ile 30 seri saldırı düzenledi. Cephane, topçu mühimmat deposu, askeri teçhizat ve yakıt depoları vuruldu. Ayrıca, Ukraynalı askerlerin konuşlandığı merkezler vuruldu." dedi.

RUSYA UKRAYNA ORDUSUNA AĞIR DARBE VURDU

Hafta içinde Ukrayna'ya ait 3 "Mig-29" ve "Su-25" tipi savaş uçağı ile "Mi-8" tipi helikopterin, Rus hava savunma sistemlerince vurulduğunu aktaran Konaşenkov, "Hafta içinde 12 Ukraynalı asker esir alındı." ifadesini kullandı.

İgor Konaşenkov, "Askeri operasyonun başlangıcından bu yana Ukrayna ordusuna ait 550 uçak, 257 helikopter, 9 bin 577 insansız hava aracı, 442 hava savunma füze sistemi, 13 bin 894 tank ve zırhlı araç, 1188 çok namlulu roketatar, 7 bin 279 obüs ve havan topu ile 16 bin 56 özel askeri araç imha edildi." diye konuştu.

Yorumlar 0 Yorum Var