Gazze'deki katliama Batı'lı birçok ülkenin hükümeti destek verse de vicdan sahibi milyonlar soykırıma karşı dik duruş sergiliyor.

DIŞIŞLERİ BAKANI'NA KIRMIZI TOZ BOYA FIRLATTILAR

İzlanda'da Filistin destekçisi bir kadın, İzlanda'nın İsrail ile diplomatik ilişkilerini sürdürmesini protesto etmek için İzlanda Dışişleri Bakanı'na kırmızı toz boya fırlatarak Özgür Filistin sloganı attı.

Bakan’ın konuşma yaptığı sırada sahneye atlayan protestocular, toz boyayı attıktan sonra sahnede pankart açtı ve Filistin’e destek mesajı verdi.

İNGILTERE DE FİLİSTİN BAYRAĞINA SALDIRAN HRISTIYAN'A MEYDAN DAYAĞI

 

İngiltere'nin başkanti Londra'da birinin Filistin bayrağını indirirken görüntülenmesinin ardından iki adamın merdivenlerle birbirlerine girdiği anlar sosyal medyada paylaşıldı. Filistin bayrağına saldıran bir Hristiyan'a başka bir kişi müdahale etti.

Videoda bir şahıs çöp kutusunun üzerine merdiven koyar ve elektrik direğindeki Filistin bayrağını indirmek için tırmanır. Yapılan çirkin hareketi gören başka birisi ise olaya müdahale eder ve merdivenler havada uçuşur.

EN AZ 7 BİN 112’Sİ ÇOCUK 17 BİN 487 FİLİSTİNLİ ŞEHİT OLDU

İsrail’in Gazze Şeridi'ne saldırılarında en az 7 bin 112’si çocuk, 4 bin 885’i kadın olmak üzere 17 bin 487 Filistinli öldü. Enkaz altında binlerce ölü olduğu bildiriliyor.

GAZZE'DE SON DURUM

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail’e 7 Ekim’de kapsamlı saldırı düzenledi.

İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310’dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu.

İsrail ordusu halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumlarını hedef alarak sivil altyapıyı tahrip ederken, karadan işgal sürecinde 93 askeri öldü.

Çatışmalara 24 Kasım’da 4 günlüğüne verilen ve daha sonra 3 gün daha uzatılan "insani ara"da 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Öte yandan İsrail binlerce Filistinliyi alıkoyup hapsetmeye devam etti.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de İsrail güçleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 272 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu ile Lübnan Hizbullahı'nın sınır hattındaki düşük yoğunluklu çatışmalarında ise 23 Lübnanlı sivil, 93 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü.

 

Yorumlar 8 Yorum Var
 • Türk 09.12.2023 21:24
  Vicdan sahibi halk var tabi.. Ama yöneticileri malisef neredeyse hepsi siyonistlere destek veriyo..
 • Mert 09.12.2023 18:39
  İzlanda, İspanya bu iki ülke ile Türkiyemiz çok iyi dostluk kurmalıdır. Mert çıktılar.
 • Selim 09.12.2023 18:16
  Onlar bizim yalandan müslüman ırkçı münafıklardan delikanlı çıktı!
 • aci halk 09.12.2023 18:13
  Sozde bizim muslumanlar kafiri destekler oldu! Hristiyanda musluman oldu! Aciiiiiz Aaaaac Ac!! Satavat ,luks yasam, cakcakli dugunler,avmlerde yallanmak!
 • Burhan 09.12.2023 17:45
  Çok şaşırıyorum. Hangi ülkeler müslüman hangileri değil!
Daha fazla yorum görüntüle