Devlet kurumların planlanmış taşıt taleplerine ilişkin Bakan Mehmet Şimşek, "Örneğin 'taşıtım eski, yenilenmesi lazım' diye talepler geliyor. Onay verirken 'sadece yerli ve milli olan, TOGG'u alabilirsin' diyoruz." dedi.

Hazine Bakanı Mehmet Şimşek, kurumların tasarruf önlemlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

"Vatandaşımız kamuda tasarruf da bekliyor. Bu konuda yoğun çaba içindeyiz." diyen Şimşek, "Bizim bakanlığımızda yurt dışı gezilerini yoğun şekilde inceliyoruz, gerekli mi, bir kişi gitse olur mu? Bu konularda da hassasiyet gösteriyoruz. En büyük tasarruf üretken alanlara kaynakların kanalize edilmesidir." dedi.

TOGG'A İZİN

Bakan Şimşek, "Kurumların planlanmış taşıt talepleri var. Örneğin 'taşıtım eski, yenilenmesi lazım' diye talepler geliyor. Onay verirken 'sadece yerli ve milli olan, kullanımı ucuz olan elektrikli TOGG'u alabilirsin' diyoruz, ikincisi mevcudu satacaksın diyoruz. Muhtemelen mevcut daha pahalıdır, dizel ya da benzinlidir, gideri yüksektir. Bu konularda hassasız." açıklamasında bulundu.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Cengiz 11.12.2023 14:18
    Kamuda çalışan herkes araçları özel arabası gibi kullanıyor maalesef kontrol yok
  • kerim abdul cabbar 11.12.2023 10:41
    öncelikle belediyelerden başlayın. ne iş yaptığı belli olmayan belediye çalışanlarının altında belediye arabası var. kendi arabaları gibi kullanıyorlar.çocuğunu evden alıp okula,okuldan alıp eve getireni mi ararsın. aile fertlerini evden alıp gideceği yere bıraktıran belediye çalışanı mı ararsın. belediye başkan yardımcısı için makam arabası geldiğini gördüm.