Tarihçi-Yazar Murat Bardakçı işgal altındaki Filistin'i kurtarma mücadelesi veren Hamas'a 'terör örgütü' diyen, hatta Hamas'ı PKK'ya benzeten gazeteci Fatih Altaylı'ya gereken cevabı yüzüne karşı söyledi.

Altaylı'nın YouTube kanalına konuk olan Bardakçı Altaylı'nın Batı perspektifiyle bakıp yorumladığı olaylara tarihsel gerçeklik ve milli bir duruşla cevap verdi.

"HAMAS'A TERÖRİST DEMENİN UCU KUVÂ-YI MİLLİYE'YE KADAR GİDER"

Altaylı'nın işgalci yerleşimci teröristlerin ölümü için kullandığı "Sivilleri öldürürsen terörist olursun." sözleri karşısında Bardakçı şu ifadeleri kullandı; 

O kadar basit değil. işgale karşı koymak terörizm olmaz. Hamas'a terörist demek yabancı işgalcilere karşı direniz hareketine terörsit demektir, bu Kuvâ-yi Milliye'ye kadar gider. 

ALTAYLI: KUVÂ-YI MİLLİYE​ SİVİLLERE SALDIRDI MI?

İşgalciler için "sivil" ısrarını sürdüren Altaylı'nın "Kuva-i Milliye sivillere saldırdı mı. Türkiye'deki Rumları öldürdüler mi?" çıkışına Bardakçı "O zaman yerleşim bögesi var mıydı Türkiye'de. İşgal bölgesindeki yerleşimcilere saldırıyor Hamas. Türkiye'de öyle bir şey yoktu ki." dedi.

"BİZDE DE OLSA AYNISINI YAPARDIK"

Bardakçı sözlerine şu şekilde devam etti; 

İşgalci diyorum. Evinde oturuyorsun ailecek. Çayını içiyorsun. Kapı vuruluyor, kırılıyor. Silahlı iki tane herif geliyor. Yallah buraya el koyduk diyor. Batı gözüyle bakma. Bizde (işgalcilerin) yerleşim merkezleri yoktu. Olsaydı öldürürdük tabi ki. Ne yapacaksın.  Yunanistan'dan Rum'u getirip yerleştirseydi. Sen de temizlerdin. Çiçeklerle mi gideceksin. Senin evini barkını alıp, yerleşim merkezi kursaydı, kendi milletinden adam getirseydi, öldürmeyeceğinin garantisini kimse veremez.

HAMAS'I PKK'YA BENZETEN ALTAYLI'YA CEVAP

"PKK nasıl ki ilk kurulduğunda Kürtleri öldürdüyse..." diye başlayan Altaylı'ya müdahale eden Bardakçı "Sakın ha, alakası yoktur. PKK bölücü bir terör örgütüdür. Bunlar bölücü değil. Hiç alakası yok." dedi.

Yorumlar 199 Yorum Var
 • Ertuğrul 13.12.2023 00:02
  Altaylı denen adam 1 numaralı siyonist İslam düşmanı Batı'nın kuklasi biridir.
 • 1881selanik 12.12.2023 11:21
  Murat Hocam şu cahile ne anlatıyorsun Allah aşkına Bağnaz ehli küfrü sevene.O gibiler bizim mehmetçığimizede azdaha terörist diyeceklerdi.Utanmaz arlanmazlar.
 • Mustafa 11.12.2023 21:02
  Festivalde öldürülenler İsrail’in kendi ateşi sonucu öldüler Altaylı cahili! Elma ile armutu karıştıran Altaylı!
 • Gürbüz 11.12.2023 20:07
  Sn. Bardakçı, bize büyüklerimiz derdi ki, "inatçı" ile tartışmayın.
 • ...... 11.12.2023 11:39
  Çıkarda gölgesinde serinleyelim be kral kral adamsın
Daha fazla yorum görüntüle