Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'ne saat 11.40 sıralarında pazar ayini sırasında maskeli iki kişi tarafından silahlı saldırı yapıldı. Saldırıda C.T. isimli kişi hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Çevrede güvenlik önlemi alan ekipler, saldırganları yakalamak için çalışma başlattı. 


BAKAN YERLİKAYA PAYLAŞTI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Bugün Saat 11.40 sıralarında Sarıyer Büyükdere Mahallesinde bulunan Santa Maria Kilisesindeki ayin sırasında, ayine katılanlar içinde bulunan C.T. maskeli 2 kişi tarafından silahlı saldırıya uğramış  ve maalesef hayatını kaybetmiştir. Konuyla ilgi geniş çaplı soruşturma ve saldırganları yakalamak için çalışmalar başlatılmıştır. Bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz ifadelerini kullandı. 


BİR BAŞSAVCI VEKİLİ VE İKİ SAVCI GÖREVLENDİRİLDİ

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç İstanbul Sarıyer'de Santa Maria kilisesinde ayin sırasında maskeli iki kişinin gerçekleştirdiği silahlı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bir kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış olup, olayın aydınlatılması için bir Başsavcı Vekili ve iki Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiştir. Saldırıyı gerçekleştiren şüphelilerin tespiti ve yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. Soruşturma çok yönlü ve titizlikle sürdürülmektedir ifadelerini kullandı.


SALDIRI ANI KİLİSENİN GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Kilisede ayin sırasında yapılan silahlı saldırı ise kilisenin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, maskeli iki şüpheli kiliseye giriyor. Şüpheliler silahla ateş ediyor. Maskeli bir kişi ondan hemen önce kiliseye giren kişinin başına silahla vuruyor. Ardından saldırganlar kaçıyor. 
 

 

Yorumlar 65 Yorum Var
 • vatan 29.01.2024 14:07
  deaş işi değil bu yoksa herkese sıkarlardı
 • Adsız 29.01.2024 08:29
  Sanki sonradan içeri giren şahısın peşindeler o da kendini içeri atıyor onlardan kaçar gibi
 • Türker 29.01.2024 01:52
  Mafya işi bu bence. İşin içinde başka bişey var. Terör saldırısı değil bu.
 • Yezîd 29.01.2024 01:25
  Maşallah
 • İrfan 29.01.2024 01:13
  Abd İsraile alan acıyor. Amaç İsrailin soykırımına ses cıkarmamız. Deaşı kullanarak hem İrana hem türkiyeye göz dağı veriyorlar.
Daha fazla yorum görüntüle