Drone fabrikası yatırımıyla göz boyayıp yüksek kâr vaadiyle vurgun yapan Sedat Ocakcı ile eşi, yakalandı. Elebaşının eski üsteğmen olduğu; FETÖ bağlantısı nedeniyle 2019'da ihraç edildiği ortaya çıktı.

İzmir'de aylık yüzde 17'lik faiz vaadiyle para toplayan Ocakcı Holding'in sahibi Sedat Ocakcı, siber güvenlik uzmanı yeğeni Salih Han'ın kuruma ait 2.5 milyar liralık kripto parayı soğuk cüzdanla yurtdışına kaçırdığını öne sürdü. Ocakcı, parasını isteyen binlerce kişiye sosyal medyadan seslenip "Zararınızı karşılayacağım" dedikten sonra ortadan kayboldu. Savcılık, büyük vurgunla ilgili 30 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi; 27'si yakalandı.

KAÇAMADAN YAKALANDILAR

Firari Sedat ve Seçilay Ocakcı çifti, Adana'da saklandıkları bir evde gözaltına alındı. İkilinin yurtdışına kaçma hazırlığı yaptığı öğrenildi. Sedat Ocakcı'nın 2019 yılında TSK'daki FETÖ soruşturması kapsamında ihraç edilen üsteğmen olduğu ortaya çıktı. Ocak 2023'te Çiğli'de holding binası açan Ocakcı, Yozgat'ta sözde drone fabrikasının da temeli atarak kısa sürede adını duyurmuştu.

SEKÜLER VE LÜKS YAŞAM TARZI DİKKAT ÇEKTİ

Seküler yaşam tarzı ile dikkat çeken Sedat Ocakcı'nın sosyal medya paylaşımları lüks yaşamını gözler önüne serdi. Holdingin bahçesinde eşine sürpriz hazırlayan Ocakcı'nın Lamborghini ve mini cooper marka iki spor aracı hediye paketi yaptırdığı görüldü. Paketlerin kurdelesini açan Seçilay Ocakcı'nın 'İnanmıyorum' diyerek şaşkınlık yaşadığı anlar videoya yansıdı.

Yorumlar 56 Yorum Var
 • İklimDeğişikliği 09.02.2024 22:40
  Filistine insani yardım için 1 kuruş vermezler.lakin bu fırıldaklara milyonlarını teslim ederler.Hayırda yarışmak varken şükürsüzce daha çok para kazanma hırsı bürürmüş insanlarımızda.
 • Misafir 09.02.2024 20:31
  Arkadaşlar emin olun onlara para verenlerin verdikleri kadar daha parası var imansız inançsız aç bunlar biri daha çıksa yüksek kâr vadeden onada para verir o ağlayan tayfa
 • doktor 09.02.2024 19:14
  Ama Seküler dikkat
 • Asa 09.02.2024 12:57
  Bu para nasıl bir şey
 • Misafir 09.02.2024 09:54
  Bu kadarına da pes doğrusu ya paran varsa git altın al yada bankaya vadeli yatır neymiş bunlar çok fazla para veriyormuş kredi çekip bu şahsa vermişler şimdi ne oldu o paralar uçtu gitti hiç mi haber okumuyorsunuz buna benzer çok fazla olaylar oldu
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek