Türkiye genelinde 121 bin, İstanbul'da ise 35 bin makina mühendisi olduğunu belirten Başekin, "Biz tüm makina mühendislerine yol göstermek ve birlikte yürümek için ekibimle beraber adaylığımızı duyurduk" dedi.

1954'ten beri Makina Mühendisleri Odası'nın aynı ekiple devam ettiğine dikkat çeken Başekin, "Yeni bir soluk olmak istiyoruz" diye konuştu.

Başekin, başkan seçilmesi halinde birçok projeyi hayata geçireceklerini vurguladı. Özellikle Avrupa ve ABD'de meslek örgütleri ile eğitim programları düzenleyeceklerini belirten Başekin, "Dünyada aranan mühendisler yetiştireceğiz" dedi.

Başekin, "Çağımız mühendisi için en önemli başarı kriteri olan; AR-GE faaliyetlerinde ve teknolojik inovasyonda gösterilen yetkinlik ve beceriyi meslektaşlarımıza kazandırabilmek için gerekli eğitimleri ve yönlendirmeleri yaparak uygun koşulları oluşturacağız" dedi.

İş Güvenliği Uzmanı eğitimlerini üyelere ücretsiz olarak vereceklerine işaret eden Başekin, “İş Sağlığı ve Güvenliği Komisyonunun” etkin bir şekilde hizmet vermesi için yeniden yapılandıracağız" diye konuştu.

Başekin ayrıca Pazar günü tüm üyeleri oy kullanmaya davet etti.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Nisani Başekin 14.02.2024 00:11
    Mmo İstanbul seçimine ilginiz ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Derya hanıma ayrıca teşekkür ederim. Kanal 7 yönetimine de başarılar diliyorum.
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek