"Borsa 8 bin 562 puan seviyesini geçtikten sonra soluksuz bir şekilde yükselişini sürdürüyor" diyen Eryılmaz, borsada düzeltmelerin olabileceğine dikkat çekti. Bu hafta 9 bin 300 ve 9 bin 350 puanın kritik direnç seviyeleri olacağını belirten Eryılmaz, bu seviyelerin geçilmesi durumunda 9 bin 500 puana doğru yükselişin başlayacağına işaret etti. "Yatırımcıların artık daha temkinli ve dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

310-312 doların çok güçlü direnç seviyeleri olacağına dikkat çeken Eryılmaz, bu seviye aralıklarının 9 bin 600 puana tekabül ettiğini ifade etti. "9 bin 500 ve 9 bin 600 puan aralığında bir kar satışı gelebilir. Kar satışlarının gelmesi halinde 8 bin 900 puanı kritik. Borsa bu seviyenin üzerinde kalır ise yön yukarı olur" dedi.

"Hem teknik olarak hem de iştah olarak bakıldığında borsaya ilgi yüksek. Dolayısıyla da seçime kadar süreçte yükselişin devam edeceği kaanaatindeyim" diyen Eryılmaz, seçim sonrası yani yılın ikinci yarısında endekste patinajlar olmasını beklediğini belirtti. 

Patinajlar sonrası ise güçlü bir yabancı girişiyle borsada pozitif havanın devam edeceğini vurgulayan Eryılmaz, çift hanelerin mümkün olduğunu ifade etti.

Yorumlar 0 Yorum Var