Borsada 8 bin 500 puan seviyesinin kırılıp, yukarı yönlü trendin başlamasında en önemli etkenin Merkez Bankası'nın politikaları olduğunu belirten Kuru, ABD'nin F-16 satışını onaylaması ve İsveç'in NATO üyeliğinin de borsaya olumlu yansıdığının altını çizdi.

Borsada kısa vadede 9 bin 65 puan seviyesinin kritik olduğuna işaret eden Kuru, yakın vadede hedefin 9 bin 500 puan olduğunu ifade etti. "Borsa İstanbul 500 puanlık bir bant içerisinde hareket ediyor" dedi.

Seçim öncesi Borsa İstanbul'da 10 bin puanın görülebileceğini vurgulayan Kuru, yatırımcılara uyarılarda bulundu. "Borsada düzeltmelerin olduğu dönemlerde yatırımcının panik yapmaması gerekiyor. Özellikle aracı kurum ve bankaların hazırladığı raporlara göre yatırım yapmalılar" dedi.

Borsada bankacılık sektörünün öne çıktığına dikkat çeken Kuru, faiz artışlarına rağmen kredi mevduat makasında beklendiği gibi bir olumsuz tablo olmadığının altını çizdi. "Borsada öne çıkan diğer sektörler ise  İletişim, zincir marketler, gıda, gayrimenkul yatırım ortaklığı, enerji ve gıda sektörleri" diye konuştu. Kuru, yıllın ikinci yarısında bu sektörlere imalat sanayi ve ihracat odaklı üretim yapan şirketlerin de eklenebileceğini belirtti.

Yorumlar 0 Yorum Var