İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi’ni ziyaret etti. Girişimcilerin projelerini dinledikten sonra konuşma yapan Kurum, ‘Diji İstanbul’ projesiyle bütün sistemin dijital olarak işletileceğini, İstanbul’un tüm sorunlarının dijital olarak takip edileceğini ifade etti. Ülkenin ve İstanbul’un gelişimi için teknopark gibi alanlara ve projeler üretecek gençlere ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek, “Burada yapmış olduğunuz birçok teknoloji bizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de hayal ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak adımlardır.” dedi. Gençlerin mutlu olduğu bir İstanbul için çalışacaklarını ifade ederken bütçe ile ilgili eleştirilere de cevap verdi. Sadece Teknopark İstanbul’a 5 milyara girişimi desteğinin olduğunun altını çizen Kurum, “5 milyar lira girişim desteği alan bir yer kendi masrafını da birçok masrafı da çıkarır. Siz dertli olursanız, bu işleri yapmak için bir amacınız, bir hayaliniz olursa kaynağı da bulursunuz. Biz de inşallah gençlerimizle birlikte bu süreci yürütmek, geleceği birlikte inşa etmek için kararlı bir şekilde bu süreci sizlerle birlikte yürütüyor olacağız.” sözleriyle konuşmasını tamamladı. Ardından Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni de ziyaret ederek, siber güvenlik bölümünde okuyan Ömer Yemiş ve Ensar Bera Tuncel isimli öğrencilere projelerini gerçekleştirmesi için sponsor oldu.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Pendik’te bulunan Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi’ni ziyaret edip girişimcilerle bir araya geldi. Kurum’u, İstanbul Teknopark Genel Müdürü Muhammed Fatih Ersoy, Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Müdürü ve beraberindeki heyet karşıladı.

Ziyareti sırasında kuluçka merkezinde girişimci olan Murat Bil, Jidoka Dog isimli robot köpeğini tanıtırken Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi Müdürü Ahmet Kerim Nalbant ve girişimciler gerçekleştirdikleri projelerini anlattı.

Yorumlar 0 Yorum Var