Cumhuriyet Halk Partisi, yerel seçimler için adaylarını belirledi.

Özgür Özel, İstanbul'un bazı ilçelerinde değişikliğe gitti. Bu ilçelerden birisi de Sarıyer oldu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday gösterilmedi. Bunun üzerine basın toplantısı düzenleyen Genç, seçime bağımsız aday olarak gireceğini açıkladı.

Yeniden aday gösterilmeyen Şükrü Genç, Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın bir isimdi.

Bununla ilgili Genç, şu ifadeleri kullandı;

"Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekledim diye soğukluk hissettim"

Ben Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekledim onun için sana böyle bir tavır oldu denmedi bana ama ben bunu hep hissettim. Soğukluğu hissettim. Seçimin kesin alınabileceği bir yerde bir maceraya gerek var mı? O zaman nedir bunun sebebi? Seçim kaybediliyor çünkü.

Burada bana göre o zaman yapılan aday ve bu adayın kim özellikle ısrarla üzerinde durduysa, bunların beklentileri bizim hayatta gerçekleştirdiklerimizin dışında bir şey o zaman. Ondan beklentilerini yerine getirebilecek ben de beklentilerini yerine getiremeyecek şekilde bir anlayış çıkıyor ortaya.

"Adayın niteliği yok"

Buraya atanan adayın bu işleri yapabilecek niteliği yok. Öyle olunca veya amacının ne olduğunun bilemem. Beklentilerinin farklı olduğunu düşünüyorum.

 

Yorumlar 16 Yorum Var
 • Mehmet 22.02.2024 12:36
  DSP nin adayı var mı diye araştırıyordum. Şükrü bey sen adaysan oy vereceğim.
 • Vatandaş 22.02.2024 10:36
  ADAY OL Oyum senindir şükrü başkan,bunlar demlilere yer açmak için sizin ayağınızı kaydırdılar
 • Yusuf inci 22.02.2024 08:54
  Dem partilidir
 • Mehmedim 22.02.2024 06:36
  CHP belegiyedi olup da pis işlere bulaşmayan kaç belediye kalmış, sayın savcılarımız bunu incelesinler de kamuoyu bilgi sahibi olsun, değil mi?
 • Asım 22.02.2024 04:10
  chp'de Nitelik; Kendi adamı olması.
Daha fazla yorum görüntüle