Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, nükleer silah taşıma kapasitesine sahip stratejik bombardıman uçağı "Tu-160M" ile 30 dakikalık uçuş gerçekleştirdi. Putin'in uçuşu, önümüzdeki ay ülkede yapılacak seçim öncesi "Batı'ya gözdağı" olarak yorumlandı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da nükleer silah taşıma kapasitesine sahip "Tu-160" stratejik bombardıman uçağının geliştirilmiş versiyonu "Tu-160M" ile uçuş gerçekleştirdi. Kremlin'den yapılan açıklamaya göre dün gerçekleştiren uçuş 30 dakika sürdü. Putin uçuştan sonra yaptığı açıklamada, "Teknoloji mükemmel. Gerçekten yeni nesile ait" ifadelerini kullandı.
Putin'in NATO'nun "Blackjack" adıyla tanımladığı nükleer silah taşıma kapasitesine sahip uçakla uçması, Batı medyasında önümüzdeki ay ülkede yapılacak seçim öncesi "Batı'ya gözdağı" olarak yorumlandı.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • İklimDeğişikliği 23.02.2024 23:01
    2025 kehanetine işaretmi ?
  • B.Ali 23.02.2024 16:53
    Fazla sıkıştırmayın diyor sonuçlarına katlanırsınız. Batı ukraynayı kullanarak bu savaşı uzatıyor ve bunun sonucunda en büyük zararı ukrayna halkı görüyor rusyayı yenemezsiniz yenerseniz de bunun ağır sonuçları olur.
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek