Halk TV'nin Murat Kurum'u hedef alan 'protokol krizi' oyunu elinde patladı, Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Murat Kurum bir bir açıkladı.

İstanbul'un çehresini değiştirecek Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Raylı sistemin yanında kente dev bir yeşil alan kazandıran projenin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Düzenlenen törende Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Murat Kurum ile eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım da yer aldı.

Törende kurdele kesimi sırasında Kurum ile Yıldırım arasında geçen diyalog da Halk TV tarafından çarpıtılarak "Açılış Töreninde Protokol Krizi! Murat Kurum, Yerini Değiştirmeyen Binali Yıldırım'a Sinirlendi" başlığıyla kamuoyuna servis edildi.

HALK TV'NİN ALGI OPERASYONUNU CANLI YAYINDA ÇÖKERTTİ

Ancak Halk TV'nin bu algı operasyonu kısa sürede çöktü.

Halk TV'nin hedef aldığı Murat Kurum, Habertürk TV'de çıktığı canlı yayında kurdele kesimi sırasında yaşananları anlattı.

Binali Yıldırım'ı projede emeği geçtiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanına geçmesini söylediğini aktaran Kurum, "Böyle bir şey olabilir mi? İstanbul'un gündemi bu mu? Bir kriz yok. Binali ağabeyimiz gerçekten tevazu sahibi siyasi bir büyüğümüz. O da nezaket gösterdi ve dedi ki oraya durmuşlar oraya geçmeyeyim burada durayım. Sen adaysın sen gel burada dur diye çekiştirdi." dedi.

 

Yorumlar 36 Yorum Var
 • Realist 06.03.2024 13:50
  Kavga CHP de olur halihazirda olduğu gibi...
 • Izzet 27.02.2024 17:13
  Memleket bu gazeteci lerden neler çektik Koalisyon hükümeti ne ayar vermek için Mesela Genelkurmay ışıkları sabah a yandı.
 • Son çare 27.02.2024 14:33
  Allaha yakın olmak için bu kadar yarışmazsınız erbakan hocam yaşasaydı sizi gidiler sizi derdi rahmetli
 • Tekin 27.02.2024 14:14
  Devlet adabı bir yana, büyüğe saygı olgusundan mahrum kalmış zavallıların ürettiği ipsiz sapsız safsatalara verilecek en güzel cevap olmuş. Binali Yıldırım'ada ,Murat Kurum'ada çook teşekkürler. Polemiklerden ve kavgalardan uzak siyaset erbabı insanlar istiyoruz.Duyuldumu Chpkk ?
 • Sedat Antalya 27.02.2024 12:58
  O görüntü chpkk da oldu, eşbaşkan özgür ve eko arasında oldu, belediye başkanı kendi parti başkanına yardımcısı gibi davrandı, özgür zorla mikrofonu aldı birkaç kelime söyleyebildi
Daha fazla yorum görüntüle