Borsada 9 bin 450 puan seviyesinin kritik olduğuna işaret eden Sarı, zirveye doğru düzeltme hareketlerinin olabileceğini belirtti. "Göstergeler borsanın bir süre zirvede düzeltme yapacağını ama daha sonrası yükselişine devam edeceğini gösteriyor" diye konuştu.

Kısa vadede 9 bin 600 ve 9 bin 700 puan seviyelerine doğru bir yükselişin başlayacağını ifade eden Sarı, piyasaların bu hafta yurt içinde önemli verileri takip edeceğine dikkat çekti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yabancı yatırımcılarla temaslarının yakından takip edileceğine işaret eden Sarı, "En önemlisi de Cuma günü THY'nin açıklanacak bilançoları" dedi. Borsada destek seviyesi olarak 9 bin 200 bandının bu hafta önemli olacağının altını çizdi.

Son günlerde borsada yatırımcı sayısında artışlar olduğunu hatırlatan Sarı, "Yabancı girişinin artması ve halka arzların yeniden gündeme gelmesi ile yatırımcının borsaya ilgisi artarak devam ediyor" diye konuştu. 

Borsada finansal okuryazarlık seviyesi yüksek yatırımcıların arttığına dikkat çeken Sarı, "Her sektörden hisse senedinin seçildiğini görüyoruz, yatırımcı risk yönetimini artık daha iyi yapıyor. Bunun böyle devam etmesini temenni ediyoruz" dedi.

 

 

Yorumlar 0 Yorum Var