Ürdün Kralı 2. Abdullah, Ürdün, BAE, Mısır ve Fransa’nın Gazze Şeridi’ne düzenlediği havadan yardım operasyonuna katıldı.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 144 gündür sürerken, bölgeye havadan yardım sağlanmaya devam ediyor. Ürdün Kralı 2. Abdullah, Ürdün, BAE, Mısır ve Fransa’nın Gazze Şeridi’ne düzenlediği havadan yardım operasyonuna katıldı.

HAVADAN YARDIM OPERASYONU

Ürdün ordusu tarafından yapılan açıklamada, Ürdün’ün başkenti Amman’dan havalanan 3’ü Ürdün’e, 3’ü ise Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Fransa’ya ait toplam 6 adet C-130 tipi askeri kargo uçağı ile Gazze Şeridi’ne havadan yardım operasyonu düzenlendiği ifade edildi.

Açıklamada, Ürdün Kralı 2. Abdullah’ında yardın taşıyan uçaklardan birinde yer alarak operasyona katıldığı belirtildi.

 

Yorumlar 4 Yorum Var
 • oflu 28.02.2024 16:42
  gulermisin-aglarmisin.................
 • gercek acıdır 28.02.2024 16:24
  bu yardıma laf yapıp kötüleyenler bizim ki onu da yapamadı. öyle miting düzenlemekle olmaz bu işler. ha bu ara halil konakçı denilen insanada izletin feyzalır kimbilir.
 • konuk 28.02.2024 15:49
  havadan yardım fikri güzel Gazeenin bütün bölgelerine dağıtılabilirse daha iyi olacaktır, ama önemli olan ateşkesin yapılması ve katliamın durdurulması, hem ekmek verip hem de öldürülmek anlamsız.
 • Selim 28.02.2024 15:29
  Anca show. itrailden izin alip artistik yapiyor. Mesele oraya girmek, baska seyler de saglayabilmek. Amerika, Kendi kuklalarini Urdunun basinda tutabilmek icin boyle sovlar yapmasina musade ediyor.