Seçimlere kısa bir süre kala siyaset meydanları hareketli. Özellikle kıyasıya yarışın yaşanacağı illerden birisi de başkent Ankara. Bu seçimde Cumhur İttifakı'nın adayı Turgut Altınok ve CHP adına yarışan mevcut Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçimlerde galip gelmek için mücadele verecekler.

ANKET UYARISI: SEÇMENE TRAVMA YAŞATIR

Bu süreç devam ederken, muhalefete yakınlığıyla bilinen gazeteci Nevşin Mengü'den dikkati çeken bir açıklama geldi. Nevşin Mengü kendi kanalında yaptığı açıklamada muhalefeti anketlerden üzerinden uyardı. Çoğu ankette Mansur Yavaş'ın önde gösterildiğini söyleyen Mengü, geçen seçimlerde muhalefetin anketler üzerinde yaşadığı travmayı örnek gösterdi.

"ALTINOK, SESSİZ VE DERİNDEN GİDİYOR"

Nevşin Mengü açıklamalarında şunları söyledi:

"Şimdi Ankara'da Mansur Yavaş'ın kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor, kimi anketlerden bahsediliyor bu anketlerde 10 puan falan önde görünüyor. Tabiki bu anket meselesi geçen seçimlerden de hatırlayalım, ben hangi anket olursa olsun üfleyerek yiyorum. Kimi anket şirketleri çıkıyor alakası yok seçim sonuçlarının ne bir açıklama yapıyorlar, ne bir özür diliyorlar öbür seçimde hiçbir şey yokmuş gibi cayır cayır anketlerini yayınlamaya devam ediyorlar. O yüzden anketler böyle gösteriyor ama kim bilir. Şimdi Turgut Altınok ile ilgili, kazanma şansı yok diyorlar Mansur Yavaş'a karşı ama Ankara'dan arkadaşlar şunu aktarıyor; 'Turgut Altınok sosyal medyada çok aktif değil ama kazalarda ve köylerde çok aktif' diyorlar. Sürekli kentin çeperlerinde, orada çalışıyor. Belki Çankaya'da çok fazla görmüyorsunuz, anketlerde farklı çıkıyor olabilir ama sessiz ve derinden gidiyor olabilir. Şunun için bunun altını çiziyorum, mayıs ayında bu anketler, anketçiler muhalefet seçmenini çokça gaza getirdiler şimdi yine bu anketler gazı verip verip sonra başka sonuçlarla karşılaşılırsa bu sefer bu travmayı muhalefet seçmeni hiç atlatamaz. Onun orada dikkatli olmakta fayda var."

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Misafir 29.02.2024 07:57
    Sayın Turgut Altınok'un üniversite öğrencilerine akşamları bedava anne yemeği vaadi ve bedava toplu taşıma vaadi çok önemli gerçekçi bir vaat. Sonra hükümetin ekstra desteği arkasında olacak. Hükümet ekstra desteğini öncelikli olarak kazandığı illere yöneltmesinden daha doğal ve normal birşey olamaz. Kazandığı illere değilde kaybettiği illeremi yönelecek.
  • ömer 29.02.2024 07:46
    Sütten agzi yanmis!