Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş seçimden önce “'Suya zam yapmayacağım. Allah'ın suyu. Allah'ın suyundan para kazanılmayacağına inanıyorum' vaadinde bulunmuştu. Türkiye'de suyu en pahalı kullanan illerden olan Ankara'da aynı zamanda 3-4 ineği olan köylülerin, ahırları ticarethane olarak gösterildiği için, meskenlerden 8 kat fazla su faturası ödemek zorunda kalması hatta ödeme için inek dahi satmaları haber olmustu.

YAVAŞ'IN SÖZLERİ SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın AK Parti'nin Ankara adayı Altınok’un su indirim vaadi hakkındaki “Yasal olmayan şeyleri iddia ediyorlar, Sayıştay ve mahkeme kararları doğrultusunda maliyetinin altına satılamaz. Çaresizliklerini gösteriyor. Önce doğal gaz ve elektrikte %50 indirim bekliyoruz kendilerinden.” demesinden sonra sosyal medyada paylaşılan gündem oldu.

MANSUR YAVAŞ İNDİRİM VAADİNE İTİRAZ ETTİ

Mansur Yavaş, Cumhur İttifakı'nın ABB adayı Turgut Altınok'un suyu yüzde 50 ucuzlatacaklarına dair vatandaşlara gönderdiği iddia edilen kısa mesaj için, "Hem Anayasa Mahkemesi kararları hem çeşitli mahkeme kararları ve Sayıştay raporları doğrultusunda su, maliyetinin altında satılmaz. Yasal olarak yapamayacakları şeyleri iddia ediyorlar. Ben çaresizlik olarak görüyorum ama güzel bir şey" dedi.

TURGUT ALTINOK BAŞKENTLİLERE YÜZDE 50 SU İNDİRİMİ MÜJDESI VERMİŞTİ

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde suda indirim yapılacağını söyleyerek“Şu an Ankara, en pahalı suyu tüketiyor. 31 Mart'tan sonra suda yüzde 50 indirim yapacağız. Ankara'nın suyu içilecek" dedi. Mansur Yavaş yönetiminin çürümeye terk ettiği Ankara Park’ın yeniden hizmete kazandırılması için çalışacaklarını da belirten Altınok, "Atatürk Orman Çiftliği'ni ruhuna tekrar kavuşturacağız. Dev bir akvaryum yapacağız. Çürüyen Anka Park'ı da hizmete açacağız. Altınok'ta ne haram para var, ne kara para vardır." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar 15 Yorum Var
 • Mileri 01.03.2024 11:36
  En pahalı su Eskişehir’de. Ne yazık ki burayı da CHP yönetiyor.
 • HHH 01.03.2024 11:06
  2 tane mansur var bu 2 taneden 1 tanesi yalancı acaba hangisi ?..
 • çirkinAdam 01.03.2024 10:39
  Kim olursa olsun, hangi kesimden olursa olsun, inancı ne olursa olsun, milliyeti ne olursa olsun; Allah YALANCILARIN belasını versin.
 • SİHA İHA KAAN 01.03.2024 10:32
  yavaş yavaş anladı belediye başganı oldugunu yalan tolan dolan hepsi yavaş yavaş değil hızlı hızlı yaptı zaten b u cehepeeee zihniyetine oy veren lere de ne deyim ya bunlzar hizmet vermez ancak kendi ceplerini tatilerini gezmelerini birde minibüsle gidiyom dedi sandıkı millet minibüsle evet minibüs ama kaç milyonluk minibüs hep yalan hep yalan defol git yavaş
 • Nalan 01.03.2024 09:04
  Ben Ankarada oturan memurum. Bircok ilde ikamet ettim. Hicbir ilde böyle su parası ödemedim. Yazık.
Daha fazla yorum görüntüle