CNN'in haberine göre Biden yönetimi, İsrail'in bahar sonu ya da yaz başında Lübnan'a kara saldırısı için hazırlık yapmasından endişe ediyor.

CNN International, ana sayfasından 'ABD istihbaratında İsrail'in Lübnan'a muhtemel kara saldırısına dair alarm zilleri çalıyor' başlığıyla sunduğu haberde Biden yönetiminin İsrail'in Lübnan'ın içlerine kadar uzanacak bir saldırıya girişmesinden endişe duyduğunu aktardı.

"BAHARIN SONLARINDA OLABİLİR"

Biden yönetiminden üst düzey bir yetkili, "İsrail'in önümüzdeki aylarda bir askeri operasyon gerçekleştireceği varsayımıyla hareket ediyoruz" dedi. “Önümüzdeki birkaç hafta içinde olmasa da belki bu baharın sonlarında olabilir. İsrail'in askeri operasyonu açık bir olasılık."

Pazartesi günü İsrail, ülkenin kuzeydoğusundaki Hizbullah'ın kalesi Baalbek'i vurmuştu.

ABD istihbaratından bir başka kişi, "Bunun, Lübnan'ın çok daha kuzeydeki nüfuslu bölgelerine kadar uzanan geniş bir hava harekâtına dönüşeceği ve sonunda kara bileşenine de dönüşeceği yönünde korkular var" açıklamasını yaptı.

Kaynağa göre ABD istihbaratı bölge için “alarm zilleri çaldığını” düşünüyor.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Hüseyin 03.03.2024 00:35
    İsrailin lübnanı furması Türkiyenin kırmızı çizgisi olması şart..ondan dolayı abd Suriye de zemin hazırladı Suriye terör devletinle israille birleşip lübnanı yok edip Türkiye nin komşusu olmak istiyor...Türkiye nin bölgede elini kolunu bağlamak istiyorlar
  • Neco I 02.03.2024 23:35
    Ateş yayılıyor