ABD’nin Kentucky eyaletinde trafik kazası sonucu köprüde baş aşağı asılı kalan TIR’ın kadın şoförü, itfaiyenin vinç yardımıyla gerçekleştirdiği operasyonla kurtarıldı. İtfaiye ekibi, film sahnesini andıran bir operasyonla TIR nehre düşmeden önce müdahale ettikleri için basında kahraman ilan edildi.

Louisville kentinde dün meydana gelen olayda, nehirden 23 metre yükseklikteki Clark Memorial Köprüsü’nde meydana gelen trafik kazası sonucu bir TIR köprüde baş aşağı asılı kaldı. Olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, TIR’ın nehre düşme tehlikesini hızlıca değerlendirerek sürücü bölmesinde mahsur kalan kadın sürücüyü kurtarmak için çalışmalara başladı. Köprüye vinç kurarak halatla sürücü bölmesine ulaşan itfaiye eri Bryce Carden, kadın şoförü kurtardı.

40 DAKİKADA KURTARILDI

İtfaiye yetkilileri olayla ilgili “(Ekip) hızlı ve ustaca manevralarıyla yaklaşık 40 dakikada mağduru güvenli bir şekilde kurtardı. Bugün operasyona katılan tüm üyelerle inanılmaz derecede gurur duyuyoruz. Harika bir iş çıkardığınız için teşekkür ederiz!” açıklamasını yaptı.

İtfaiyenin operasyonu basında ‘kahramanca’ olarak nitelendirilirken Louisville Belediye Başkanı Craig Greenberg ise “Louisville Şehri adına, bugün olay yerine koşan ve Clark Memorial Köprüsü'ndeki kamyon sürücüsünü cesurca kurtaran itfaiyeci Bryce Carden'a ve diğer ilk müdahale ekiplerine çok teşekkür etmek istiyorum. O, kahramanca çabalarınız sayesinde hayatta” dedi.

Yorumlar 6 Yorum Var
 • Metin 02.03.2024 18:03
  ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ALLAHU EKBER ÇOK BÜYÜKSÜN ALLAHIM. amin
 • Realist 02.03.2024 12:50
  Dünya ne garip orda bir insan kurtarılmaya çalışılıyor,Gazze de insanlık katlediliyor ve yapan da Amerika Zalimler için yaşasın cehennem
 • çorumlu 02.03.2024 12:49
  Süpermeni çağırsaydınız o hallederdi
 • İBRAHİM 02.03.2024 12:43
  o BAŞLIK YÜREKLER AĞIZ GELDİ OLMAMALI MIYDI? SONUÇTA BU BİRDEYİM
 • Cevizci 02.03.2024 12:42
  Amerikada kahramanlık .iyi güzelde gazetede insan onuru yok hükmünde.bu ne perhiz.bu ne turşu.sen bittin ABD.SEN BİTTİN BATI BASINI.
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek