CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'da düzenlediği mitingde, "Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz, bedelli askerlikten kaçanlardan değil" dedi. Özel'in, bedelli askerlik yapan avukatını da Çankaya'dan aday gösterdiği ortaya çıkmıştı. 

CHP'li gazeteci Yılmaz Özdil, Özel'in sözlerine çok sert tepki gösterdi. Özel'in, "CHP'nin en çapsız genel başkanı olduğunu" belirten Özdil, şunları söyledi: 

Özgür Özel, CHP tarihinin en çapsız genel başkanı. Güya oğluna bedelli yaptıran Tayyip Erdoğan'ı eleştirecek; "Türkiye'yi sevenlerden oy istiyoruz, bedelli askerliğe kaçanlardan değil" dedi. Özgür Özel, şahsi avukatını Çankaya Belediye Başkan Adayı yapmıştı. O adayın bile askerliğini bedelli yaptığı ortaya çıktı. Yani Özgür Özel hem askerliğini bedelli yapanlar bize oy vermesin diyor hem  de askerliğini bedelli yapmış adaya oy istiyor. Çıktı sonra düzeltmeye çalıştı ama ne demek istediği belli olmasına rağmen yandaş medya üç gündür üstünde tepiniyor. 

Elbette CHP'nin bileceği iştir ama seçime şunun şurasında 25-26 gün kaldı. Özgür Özel'i konuşturmayın. Ne kadar az konuşursa ne kadar az görünürse iyi. Özgür Özel konuşuyor; Ekrem İmamoğlu'nun, Mansur Yavaş'ın yüreği ağzına geliyor acaba yine ne diyecek diye. Özgür Özel bana sorarsanız seçimden sonra genel başkanlıktan ayrılacak. Partiye faydası yok bari seçime kadar daha fazla zarar vermesin. 

Yorumlar 118 Yorum Var
 • Nöbetci eczan 05.03.2024 19:05
  Vay yandaşcı beğenmediysen, doğru birdir tövbe et siyasi değil hizmet için oy ver.
 • CHP 05.03.2024 16:22
  Ekrem İmamoğlu genel başkan olmalı
 • Aklı Selim 04.03.2024 21:43
  Senin bunu belirtmene gerek yok yılmaz özDİL çünkü Üstad bundan 10 sene önce şöyle demişti "bundan sonra ehli küfrün liderlerinde aşağı doğru dereke edişini her yeni gelenin ötekinden daha kötü olacağını Ehli İmanın liderlerinde ise her gelenin ötekinden daha iyi ve güçlü olacagını göreceksiniz" demişti. Şimdi işte tam böyle oluyor ELHAMDÜLİLLAH!
 • Muhsin 04.03.2024 19:10
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM RABBİMİZ ALLAHTIR ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM SEN BİLİRSİN ALLAHIM SEN BİLİRSİN SEN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN bizleride AFFET ALLAHIM...
 • Arife tarif 04.03.2024 17:19
  Tahammül bile edemediğiniz insanlara o koltukları nasıl veriyor ve konuştukça utanıp altından sonra çekmeye çalışıyorsunuz ben hala çözemedim imamoglu ayri vaka özel ayri chp biseyi iyi yapıyor nerde ayak takımı varsa itinayla başına lider ediyor o yüzden ebedi muhalefet kendine bile
Daha fazla yorum görüntüle