Beylikdüzü!nde denetim noktasında polisin 'Dur' ihtarına uymayan motosiklet sürücüsü kaçtı. Polisle motosiklet sürücüsü arasındaki kovalamaca anı kask kamerasına saniye saniye yansıdı. Gözaltına alınan sürücüye, 43 bin 609 lira idari para cezası uyguladı.

Olay dün Beylikdüzü Kavaklı mahallesinde yaşandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Kavaklı Mahallesi’ndeki bir kavşakta trafik denetimi yaptı. Bu sırada plakası ve kaskı bulunmayan motosikletli, polis ekiplerince durdurulmak istendi. 'Dur' ihtarına uymayan motosikletli polis ekiplerinden kaçtı. Yaşanan kovalamacanın ardından Mermerciler Sanayi Sitesi mevkiinde, kırmızı ışık ihlali yapan motosikletli bir süre sonra izini kaybettirdi. Mobese ve çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri motosiklet sürücüsünün İ.E.A. olduğunu tespit etti. Şüphelinin Adnan Kahveci Mahallesindeki adresine giden polis ekipleri, motosikletin site bahçesinde olduğunu belirledi. Gözaltına alınan İ.E.A. motosikletiyle emniyete götürüldü. Motosiklet sürücüsüne ehliyetsiz araç kullanmak, abart egzoz takmak, plakasız araç kullanmak, makas atmak, yayaya yol vermemek, kırmızı ışık ihlali, dur ikazına uymamak madddelerinden toplam 43 bin 609 lira para cezası kesildi. Ruhsat sahibine ise, ehliyetsiz kişiye araç kullandırmak maddesinden 12 bin 977 lira cezası uygulandı. (DHA)

Yorumlar 14 Yorum Var
 • Muhsin 04.03.2024 16:39
  bize, ALLAH YETER onun için KURANI KERİMDE, NE DENİYORSA, O , sakın, KURANI KERİMDEN sapmayın, cennete gitmek ve ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIN RIZASINI KAZANMAK İÇİN HER ŞEY KURANI KERİMDE VAR.
 • ÇELEBİ 04.03.2024 15:58
  Türk polisine yatın kalkın dua edin, sizi vurmadıklarına şükredin, akıllı olun kurallara uyun, uymazsanız uydururlar...
 • delidumrul 04.03.2024 15:30
  yarın af çıkar yırtar bu angut. merak etmeyin.
 • Suluovalı 04.03.2024 14:58
  Çok yerinde, elleriniz dert görmesin.
 • vatansever32 04.03.2024 14:45
  Yunuslar genelde 2 kişi oluyor. arkadaki tekere 2 el sıkacaktı, o kurşunda bacaklarına gelecekti. olması gereken buydu. ama yinede insaflılar.
Daha fazla yorum görüntüle