Son dakika haberi... Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Sivas'ın kalbimizde hep ayrı bir yeri oldu. Bu şehirden aldığımız ilhamla ilan ettiğimiz Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu mutlaka hayata geçireceğiz. Bir daha asla Nuri Demirağ'ın yaşadığı engellemelere izin vermeyeceğiz. Bu ülkenin en büyük sermayesi insanıdır. Ülkemizi kesintisiz büyütüyor insanımızın özgüvenini artırıyoruz.

Ne zaman aramıza ayrılığı soktuysak işte o zaman başımıza gelmeyen felaket kalmadı. Cumhuriyetimizin ilk asrında siyasi fay hatları üzerinden yürütülen krizlerin, terörün ülkemize hangi maliyetlerinin olduğunu biliyoruz.

MİTİNG ALANINDA 75 BİN KİŞİ BULUNUYOR

Bugün alanımızda katılım ne kadar diye sordum. Şu anda karşımda 75 bin kişi var. İşte Sivas bu.

Geçtiğimiz 21 yıl boyunca bu maliyetlerin yükünü ortadan kaldırmak için çabaladık. Cumhur İttifakı olarak Türkiye’nin birlik davasına bu kadar sıkı sarılmamızın sebebi bu. En büyük üzüntümüz bu anlayışı CHP ve muhalefette göremeyişimizdir.

Gençler burada içimizde kalan bir ukdeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Türkiye son 21 yılda birçok sorununu çözdü. Hayal edilemeyen yerlere geldi. Her alanda gerçekten tarih yazdı. 81 vilayetimizin 922 ilçemizin en ücra noktasına kadar tüm köylerimizin adeta çehresini değiştirdi. 

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Davut KARATAŞ 07.03.2024 10:46
    Sivaslı olarak derneklerimiz ve federasyonumuzun değerini bilmek gerekir.. milliyetçi hareket ve mütedeyyin insanlarımızın kardeşlik örneği vefa yakışıyor.. böyle devlet adamlarına!...
  • Sivas 05.03.2024 20:10
    Vallahi arkadaşlar reis siz Türkiye’yi düşünemiyorum ne hale geleceğiz bu CHP zihniyeti daha neler yapabilir. Yakında CHPliler de daha çıkıp askerimize kurşun atarlar elleri ayakları kafaları kırılır inşallah