Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'u Yüz Yüze programına konuk eden Buket Aydın canlı yayında kadın ayrımcılığı yapan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na oy vermeyeceğini açıkladı.

'BEN EV KADINI DEĞİLİM OYUM DA SİZE DEĞİL EKREM BEY'

Aydın, İmamoğlu'nun ev hanımlarına yönelik sarf ettiği sözlere tepki göstererek, "Niye çalışan kadınlar size mi oy veriyor? Ben ev kadını değilim oyum da size değil mesela Ekrem Bey bunu da böyle söylemek isterim" dedi.

'BU BAKIŞ AÇISI CHP ZİHNİYETİNİN TEZAHÜRÜ, YANSIMASI'

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'da İmamoğlu'nun söz konusu açıklamasına sert tepki gösterdi. Kurum, "Bunların işte hayatı böyle milleti ayrıştırmakla geçti. Ev kadınlarımızı siyasi tercihlerinden dolayı ayrıştırıyorlar. Kadın statüsünde değerlendirmiyorlar ya düşünebiliyor musunuz? O annelerimizi, ev kadınlarımızı... Biz her bir vatandaşımızı eşit görüyoruz. Hiçbir kimseyi ayırt etmedik, ayrıştırmadık, nedir bu bakış açısı ya? Bu bakış açısı CHP zihniyetinin tezahürü, yansıması. Aynı anlayış devam ediyor, ne yaparsanız yapın değişmez. Sen şimdi geliyorsun benim ev hanımı kardeşimizi siyasi tercihinden dolayı ayrıştırıyorsun. Az bekle, sabret. Bak ev kadınlarıda, gençlerimizde, vatan sevdalısı arkadaşlarımızda ona gereken cevabı sandıkta verecek." dedi.

İMAMOĞLU KADINLARI HEDEF ALMIŞTI

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, katıldığı canlı yayın programında kadınların çoğunlukla AK Parti'ye oy verdiği bilgisi sonrası "Ev kadınları daha çok oy veriyor" diyerek ev kadınlarını hedef almıştı.

Yorumlar 18 Yorum Var
 • R53 13.03.2024 11:51
  Kadınlara istihdam kadınlara değer veriyoruz diye belediyede ne kadar temizlik işi varsa kadınlar orada. Senin halkla iç içe olan ibbnin tesislerinde doğru düzgün hitap edemeyen dağdan taşıdığın insanlar var yüzlerinde meymenet yok. Kendilerini kaf dağında gören chpkklilardan gına geldi, alkol alınca açık bakımlı olunca kendilerini çağdaş zannediyorlar akıl bu kadar çalışıyor. Her yerde zorbalar.
 • Tilki 13.03.2024 09:59
  Aydınların Aydınlatamadığı Halkı, soytarılar aldatırmış!...
 • anadolu 13.03.2024 09:59
  bu istanbullular nasıl oy vermiş secmişler bu imo ya hayret verici aklım almıyor allah kurtarsın nediyim istanbulu...
 • svsvsdv 13.03.2024 09:52
  aklıma özgür demirtaşın kredi kartı meselesi geldi. hayr olsun ne diyelim.
 • necmettin 13.03.2024 09:43
  had bildirme işte böyle olur
Daha fazla yorum görüntüle