Rusya'da 130'un üzerinde sivilin hayatını kaybetmesine neden olan terör saldırısının failleri yakalandı. Saldırganlar sorgusunda saldırıyı gerçekleştirme nedenlerini de tek tek açıkladı.

Rusya, terör saldırısına karışan ve Tacikistan uyruklu olduğu belirlenen 4 saldırganın kimliklerini açıkladı. Saldırganlardan biri sorgusunda, "Abdula bana bunu nakit karşılığında yapma teklifini mesaj attı. Telegram üzerinden para aldık. Kim olduklarını bilmiyorum." ifadelerini kullandı.

"İŞ BULAMADIM, EYLEMİ NAKİT PARA KARŞILIĞINDA YAPTIM"

Öte yandan Rusya, saldırının lideri olduğu iddia edilen ve Rusça konuşamayan kişiyle yapılan sorgulamanın videosunu yayınladı. Saldırgan, "Tacikistan'dan gelen diğer göçmenlerle birlikte bir pansiyonda yaşıyorduk. İş bulamadım. Abdula bana para karşılığında insanları öldürmeyi teklif etti. Silahları onlar getirdi. Telegram üzerinden para aldık. Kim olduklarını bilmiyorum." dedi.

"SALDIRI İÇİN 5 BİN 400 DOLAR TEKLİF ETTİLER"

Yakalanan saldırganlardan ilki, ele geçirildikten sonra yapılan sorgusunda 4 Mart tarihinde Rusya'ya geldiğini söyledi. Kendileriyle Telegram üzerinden temasa geçildiğini ve anonim kişilerin kendilerine silah sağladığını belirtti. Saldırgan, terör saldırısı için kendilerine yarım milyon Rus Rublesi (5 bin 400 dolar) ödül söz verildiğini ifade etti. Saldırgan, 250 milyon Rus rublesini saldırı öncesi aldığını kaydetti.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • Turan 25.03.2024 09:06
  Putin kimin yaptini. Bilyor. Artık onlar düsün sün. Ve. Bu. Tacikler. De. Birici. Alllah. 2. Putin. Bilecek. Eğer İslam ülkesinde. Olsa. Kısa kısas. Vardı.
 • Ahmet 12 25.03.2024 06:52
  Belkide aileleri rehin alınmış insanlar ne olduğunu tam olarak bilemeyiz Rusya'da böyle şeye tenezzül etmek için çok saf olmayı gerektirir yada başka bir şey , karım çocuğum yaşasın ben öleyim cehenneme gideyim diyen insanlar belkide , yakalanmaları muhtemeldi zaten görüntülere bakarsak Rusyada asker kayniyo savaş zamanında?kurban da olabilirler yinede yazık her ne sebepten bu duruma düştülersede
 • Turk 24.03.2024 16:07
  Neden israile saldirmadiniz?
 • Misafir 24.03.2024 12:01
  Bunlari meydanda Meydanda Asican
 • Çetin 24.03.2024 10:19
  ABD ve AB rusya içinden geçecek dinsizin hakkından imansız gelir.