Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir ağılda bulunan 70 oğlaktan 57 tanesi yasaklı cins köpek Rottweiler'ın saldırısı sonucunda telef oldu.

AĞIL SAHİBİ İSYAN ETTİ

Ağıl sahibi, sabah erkenden Çayyazı Mahallesinden keçilerine bakmak için geldiğini belirten Mahmut Eski, “Oğlakların bulunduğu ağıla geldiğimde gördüğüm manzara karşısında şok oldum. Oğlakların tamamı kanlar içerisinde yerde serili vaziyetteydi. Bazıları can çekişiyor acıyla bağırıyordu. İçlerinde 3 tane köpek ayağa kalkana saldırıyor dişleyip deviriyordu. Köpekler ağılın yakınında arıcılık yapan komşumuza ait. Şu an ağılın içerisinde duruyorlar. Defalarca uyarmamıza rağmen köpekler için önlem alınmadı. İnsanlara da saldırıyor. Bugün bu oğlakları katleden köpekler yarın çocuklarımıza da saldırır. Ne yapacağımızı bilemiyorum” dedi. Mahmut Eski’nin kayını olan Orhan Özden, “Tanesini 10 bin liradan hesaplasak 570 bin lira sadece oğlakların şu anki maddi değeri. Bu insanların geçimi, hayalleri bu oğlaklarla birlikte bitti. Bu keçiler 1 hafta içerisinde sütten kesilecek ve süt vermeyecek. Çekilen emekler her şey heba oldu. Köpekler insandan daha değerli. Onlar insanlara hayvanlara saldıracak öldürecek, sen köpeğe bir şey yapamayacaksın. Böyle bir dünya yok” dedi.

KÖPEKLER BARINAĞA GÖTÜRÜLDÜ

Jandarma ve Tarım İlçe Müdürlüğünün çalışmalarını tamamlamasının ardından ağılda bulunan Rottweiler cinsi köpekler görevliler tarafından Manavgat Belediyesi Köpek Barınağına götürülürken tutanak tutuldu. Oğlakların sahibi Mahmut Eski, köpeklerin sahibi hakkında da suç duyurusunda bulundu.

Yorumlar 74 Yorum Var
 • Hakan 02.04.2024 19:54
  Kusursuz sorumluluk ve hayvan sahibinin sorumluluğu gereği komşuya tazminat davası açın bir de avukat tutun
 • Bulut 02.04.2024 19:37
  Köpek sahibini agila bağlayıp o nu sagacan
 • Misafir 02.04.2024 19:36
  İmamoğlu yüzünden oldu
 • Misafir 02.04.2024 19:35
  Basit bir köpek sorununu halledememis bir hükümetimiz, devletimiz var maalesef aci ama gercek. Köpegi cok olan devletler nasil hallediyor hic düsündünüzmü ? Besleyin barinaklarda kurbanda kesersiniz!!!!!!
 • vatandaş 02.04.2024 19:31
  elin armut topluyor al tufeği gebert o itleri
Daha fazla yorum görüntüle