Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarına ilişkin ilçe seçim kurullarına itiraz süresi bugün saat 15.00 itibarıyla sona erdi. AK Parti'nin Gaziosmanpaşa ilçesi sandık sonuçlarına yaptığı itiraz kabul edildi.

GAZİOSMANPAŞA'DA OYLAR YENİDEN SAYILACAK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Gaziosmanpaşa'da seçimi CHP'nin adayı Hakan Bahçetepe'nin kazanmasının ardından AK Parti'nin yaptığı itiraz sonucu oyların yeniden sayılmasına karar verildiğini açıkladı.

AK PARTİ İL BAŞKANI KABAKTEPE'DEN AÇIKLAMA

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, seçim sonuçlarına itirazlara ilişkin yaptığı paylaşımda,  "Sayımın ardından, bugün saat 15.00’e kadar itirazı olan partiler; taleplerini ilçe seçim kurullarına ilettiler. Biz de AK Parti olarak, milli iradenin şeffaf bir şekilde sandıklara tahakkuku için bazı ilçelerimizde itirazlarımızı gerçekleştirdik. Şimdi; söz seçim kurullarında… İtirazların yeniden değerlendirilmenin ardından sonuçlar kesinlik kazanacak. Mazbatalar verilene kadar süreç devam etmekte olup; herkesi sabırlı, itidalli ve saygılı bir tutum içerisinde olmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

AK PARTİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANI AYDIN DA AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti'nin seçim sonuçlarına itiraz ettiği bir başka ilçe olan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'da sosyal medya hesabından itirazlara ilişkin açıklama yaptı.

Aydın, "Kıymetli hemşehrilerim, oy kullanma süreci sona ermiştir, sandıklar kapanmıştır. 

Bazı hukuksuzluk tespitleri üzerine, vatandaşlarımızın kullandığı oyların tekrar sayılması talebinden kim, neden rahatsız olmaktadır? Saklanmaya, gizlenmeye çalışılan bir durum mu vardır? 

Milletimizin kararının başımızın üstünde yeri vardır. Ancak milletimizin iradesini korumak da boynumuzun borcudur.

Hiç kimse merak etmesin. Sandıkta gerçekte ne varsa, o ortaya çıkacaktır." dedi.

Yorumlar 0 Yorum Var
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek