Kırıkkale'de gelin arabasının plakasını "Evleniyoruz" yazısıyla kapatan sürücü, kendisine kesilen para cezasının ardından öfkelendi. Bakanlık personeli olduğunu öne süren sürücü, polis memurunu, "Allah, bir adli işlemde seni benle karşılaştırır" sözleriyle tehdit etti.

TEHDİT SÖZLERİ KAMERADA

Kırıkkale'de trafik ekipleri, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 43 ilin geçiş güzergahında oluşan yoğunluk karşısında çalışmalarını sürdürüyor. Trafik yoğunluğunun en fazla olduğu noktalarda görev yapan ekipler, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atan sürücülere de Karayolları Trafik Kanunu maddelerince cezai işlem uyguluyor. Trafiğin en yoğun olduğu bölgede kural ihlali yapan ve plakası "Evleniyoruz" yazısı ile kapatılan gelin arabası durduruldu. Trafik polisi, sürücü E.C.'ye Karayolları Trafik Kanunun 23/3-c-1 maddesi gereğince 2 bin 647 lira para cezası uyguladı. Ceza fişini imzalamayan E.C., kendisinin bakanlık personeli olduğunu öne sürdü. Cezanın ardından öfkelenen E.C., önce telefon beklediğini belirterek, "Allah bir adli işlemde seni benle karşılaştırır. Memur memura böyle yapıyorsa ben de böyle yapacağım" sözleriyle polis memurunu tehdit etti. Öfkeli sürücü daha sonra polislere ceza fişini de atarak, cezanın e-devletine gönderilmesini istedi. Polislerin görevini yaptığını söyleyen düğün konvoyundaki diğer vatandaşlar da E.C.'yi sakinleştirerek, olay yerinden uzaklaştırdı.

Yorumlar 219 Yorum Var
 • memur 21.04.2024 12:19
  çoğu kişi bilip bilemden yorum yapmış evlenen insana reva mı bu en mutlu gününde olayı birde ceza yazılan arkadaşa sormak lazım ayrıca polisin yaka kamera kaydına bakılmalı bence kim haklı nerden bilebiliriz belki de tahrik var madem öyle tüm kaydı kesmeden video şeklinde paylaşılsın kim haklı herkes bilsin yoksa devletin polisine hele de memur zorluk çıkartmaz
 • mng 16.04.2024 15:36
  kardeşim özel günde yapma bari uyar görevini yap mutluklar dile eyvallah. ceza nedir kardeşim.
 • Yldz 15.04.2024 16:17
  Suç işle bende memurum oh ne ala
 • MustafA 15.04.2024 15:20
  Düğün ve asker eğlencesi veya konvoyu trafik de resmen maganda oluyor lar kimse kusura bakmasın lakin memur da vatandaş valide savcıda kimse kimseyi makamından güç alıp kimseyi ezmeye veya tehdit etmeye hakkı yok. Kurallara uyuldukca memleket güzelleşir , kaybolan insan ahlakı inşallah geri gelir.
 • vatandaş 15.04.2024 14:03
  adamda evleniyor kardeşim her araçta var hepsine kes cezayı abartmışsınız
Daha fazla yorum görüntüle