Antalya'da 1 kişinin ölümü ve 10 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan teleferik kazasının yeni görüntüleri ortaya çıktı. Devrilen direk sebebiyle dağdan yükselen toz bulutu ve vatandaşların çığlıkları cep telefonu kameralarına yansıdı.

Antalya merkez Konyaaltı ilçesi sınırları içinde bulunan ve Antalya Büyükşehir Beelediyesi'ne ait ANET A.Ş. tarafından işletilen teleferikte geçtiğimiz cuma günü akşam saatlerinde taşıyıcı direklerden birinin devrilip kabine çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

25 kabinde 174 kişinin mahsur kaldığı kaza sonrası Antalya Valiliği tarafındtan kriz masası kurularak, kurtarma operasyonu başlatılmıştı.Kabinlerde mahsur kalan 174 kazazede, yaklaşık 23 saatlik çabanın ardından kurtarılabilmişti. Kazanın ardından başlatılan soruşturmada ihmalleri olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan 12 şüpheliden 5'i tutuklanırken, kazadan 3 gün sonra olay anının hemen sonrasında çekilen görüntüler ortaya çıktı.

Tünektepe eteklerinde bir vatandaş tarafından çekilen görüntülerde, direğin devrilmesinin hemen ardından toz bulutu yükseldiği görüldü. Toz bulutunun yükselmesiyle birlikte kabinler hareketsiz kalırken, vatandaşların çığlıkları da cep telefonu kameralarına yansıdı.

Yorumlar 23 Yorum Var
 • Makarna yiyen koç 15.04.2024 14:53
  Satlık oyları aldılar reklama harcadılar heykel yaptılar para kalmadı bakım için ne yapsınlar
 • Aşkın 15.04.2024 12:25
  Bu müzik niye
 • havale ediyoruz 15.04.2024 10:39
  chp yide chp ye oy atanlarıda bile bile chp lehine sandığa gitmeyenleride kabir ve mahşer günü hesabı görülmesi için Millet olarak bütün haklarımızı Allahüteala CC havale ediyoruz
 • la zalim 15.04.2024 10:08
  Ne Allah'a karşı ne insanlığa karşı nede vatana, millete karşı sorumluluk duymayan insanlara; Dini sorumluluk, insani sorumluluk, vatani ve milli sorumluluk veriyoruz.
 • Kırkdokuzelli 15.04.2024 10:08
  CHP den heykel açmak ve bol keseden ücretlerle konser düzenlemesi dışında bir şey beklemeyin.Biz bir şey yapmayacaklarını biliyoruzda yeni nesilden arkasından koşanlar görsün. İstanbuk ankara çokmu farklı yapılanlara bakmaktan ve işletmekten acizleri büyük oy farkıyla gene seçtiler bu tür hizmet istiyor demekki toplum.
Daha fazla yorum görüntüle